Batala kraloval jak na zemi, tak hlavně ve vzduchu

Autor: ada.cz <webmaster(zavinac)sokol-kosorice.cz>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 28. 08. 2017

V úvodním kole nového ročníku okresního přeboru cestovali fotbalisté Kosořic do Řepova na půdu nováčka soutěže. Hosté hned na úvod řešili trable se sestavou.

TJ Sokol Řepov - TJ Sokol Kosořice "A" 0:5 (0:3)

Jen jedenáct minut potřebovali Kosořičtí na rozehřátí. Pak si totiž na Sabolův rohový kop naskočil Batala a parádní hlavičkou otevřel skóre. O třináct minut později se skóre měnilo znovu, to když se k přímému kopu postavil Sabol a střelou z 25 metrů přes zeď se nemýlil – 0:2 pro hosty. Hájkovi svěřenci vedli po zásluze. Domácím vázla kombinace a tak hosté měli převahu. Do slibných příležitostí se dostali Sabol a Malík. Hosté hráli pozorně v obraně a v případě šance ji dokázali zužitkovat. Třetí gól přidaly Kosořice ve 43.minutě, kdy si na Sabolovu standartku naskočil Batala a jeho hlavička opět mířila přesně.

Kosořičtí nastoupili do druhého poločasu s cílem navázat na herní projev z úvodního dějství. Domácí však začali lépe než v prvním poločase. Navíc hostující Štecher vinou vážného zranění musel odstoupit ze hry. Ke střele zpoza vápna se protáhl řepovský Uher a kosořického brankáře zachránila tyč. O chvíli později domácí opět zahrozili. Do šance se dostal Štěpán, ale výborně zasáhl pozorný Kraus a vyrazil míč na rohový kop. Po dvaceti minutách hry druhého poločasu se opět ukázali hosté. A svůj hattrick dovršil Batala, když si opět naskočil na přesný centr Pokorného a zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. S každým přibývajícím gólem aktivita domácích klesala a Řepov už se na zdramatizování zápasu nezmohl. Naopak v 71. minutě přidal Valdman pátý gól nekompromisní střelou pod břevno a Kosořice zvítězily v prvním zápase 5:0. Hosté ve zbývajících minutách mohli skóre ještě navýšit, brankáře Gerega už ale nepřekonali.

Fotky ze zápasu

Sokol Řepov - TJ Sokol Kosořice "A" 0:5