Vítězná šňůra pokračuje i po vrutické misi

Autor: ada.cz <webmaster(zavinac)sokol-kosorice.cz>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 11. 11. 2017

S blížícím se koncem podzimní části sezóny okresního přeboru se Kosořičtí potýkají s řadou absencí. Z "B" týmu tak vypomohlo několik hráčů. Fotbalisté Kosořic v předposledním podzimním kole cestovali do Kropáčovy Vrutice, která doma naposledy prohrála na konci září. Od té doby soupeři odjíždí s prázdnou.

Slavoj Kropáčova Vrutice "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 2:4 (0:0)

Tradičně v této době těžký terén komplikoval život oběma týmům, zvláště před brankami. I přesto pro nezaujatého diváka mělo utkání náboj od samého počátku. Vrutický Čakrt z dobré pozice mířil nepřesně a na druhé straně se po Lochmanově kolmici řítil sám na gólmana Grus, avšak mířil vedle. Obdobně se vedlo i kosořickému Valdmanovi po přihrávce Gruse. Domácí hned z protiútoku využili chyby, uvolnili Korce, jenže ten ztroskotal na pohotovém Vítkovi a o chvíli později nastřelil pouze břevno. Z hrací doby ještě neuběhlo dvacet minut a hrstka diváků již mohla vidět několik branek. Místo toho následovalo zahazování šancí z obou stran. Ve 22. minutě si hosté vypracovali další dvě příležitosti. Sabol přihrál do pokutového území nabíhajícímu Grusovi, který ale nezkrotil míč na nerovném terénu. Následoval centr Malíka, míč obránce nezasáhl a překvapený Darmoš nestihl z malého vápna včas zakončit. Gól v prvním poločase nebyl souzen ani jednomu mužstvu. Dvě střely Darmoše a jedné Bataly v krátkém sledu domácí se štěstím odvrátili. Poslední možnost nevyužil Korec, jehož sólo opět zlikvidoval Vítek.

O přestávce obě mužstva vyměnila slepé náboje za ostré a šlo se na věc. Již ve 48. minutě po souhře Malíka si Sabol navedl míč na střed a na jeho tečovanou ránu už Manžel nestačil zareagovat. Hráči Kropáčovy Vrutice se v 55. minutě museli oklepat z další rány. Lochman s Valdmanem se sice nedohodli kdo převezme míč a ten získal soupeř. Lochman však vyvíjel na soupeře nátlak tak dlouho až míč získal, přihrál do druhé vlny a Sabol střelou k tyči navýšil vedení Kosořic. V dalších minutách hráči Kropáčovy Vrutice přeci jen zvýšili úsilí. Z několika rohových kopů a následného závaru ale branka nepadla. Stejně tak v 70. minutě, kdy míč vytěsnil Vítek mimo tři tyče. Z následného rohového kopu se však už hlavou prosadil Čakrt - 1:2. Kosořičtí však nechtěli připustit drama. V 75. minutě vysunul Valdman Sabola, ten však sólo zakončil mimo. Stejně tak i o chvíli později Malík. Až vzápětí Sabol parádní technickou ranou vrátil Kosořicím dvoubrankové vedení. Tentýž hráč byl o dvě minuty později faulován na hranici vápna a tentokrát Malík z přímého kopu střelou přes zeď navýšil už na 1:4. V závěru zápasu sice domácí snížili zásluhou Korce, zbylé šance už ale gólem neskončily a hosté navázali na předchozí zápasy. I v tom smyslu, že opět dohráli utkání v oslabení, když rozhodčí v 84. minutě tasil červenou kartu.

Slavoj Kr. Vrutice "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 2:4
ZD Kostelní Hlavno - Sokol Chotětov "A" 0:1
FK Dlouhá Lhota - SK Bezno-Sovínky "A" 8:5
SK Jizeran Doubrava "A" - SK Kosmonosy "B" 5:2
Sokol Řepov - FK Zdětín "A" 0:1
SK Rejšice "B" - Sokol Kněžmost 2:3
SK Bělá p/Bezdězem "A" - SK Bakov n/Jizerou "A" 0:1