Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Akuma Ml. Boleslav 2:1 (2:1)

Hráči Kosořic čekali více než 180 minut na gólovou trefu. Přesto v duelu s mladoboleslavskou Akumou byli podle papírových předpokladů favoritem.

První vteřiny zápasu ale naznačily, že hostující mužstvo nebude vůbec snadným soupeřem. Fotbalisté Akumy drželi míč ve své moci a o rychlosti boleslavského Valenty se kosořická obrana přesvědčila hned dvakrát v rychlém sledu. Domácím k první příležitosti pomohla standardní situace. Míč po Kučerově rohovém kopu nasměroval Pára hlavou mimo tři tyče. Ve 14. minutě už bylo pro Kosořické veseli. Krausův centr za obranu doletěl k Macháčovi, který přehodil vybíhajícího Halbicha - 1:0. Vedení domácích však nevydrželo ani minutu. Po přihrávce do pokutového území se uvolnil Valenta a střelou přes obránce snadno vyrovnal. Znovu se skóre mohlo měnit o pět minut později. Brejk Fingerhuta a následnou přihrávku do vápna nechtěně nasměroval boleslavský obránce do břevna vlastní branky. Odražený míč poslal Maška vysoko nad branku. Obě mužstva se snažila hrát po zemi, ovšem častěji do zakončení se dostávali Kosořičtí. Po Krausově přesném pasu pálil nad Malík a o chvíli později musel Halbich vytěsnit Macháčovu ránu nad branku. Ve 40. minutě hosté doplatili na nedorozumění před vlastní brankou. Hlavní rozhodčí si všiml nedovoleného hraní rukou a Pára z pokutového kopu mířil přesně.

S větším odhodláním vstoupili hráči Akumy do druhého poločasu. Již ve 48. minutě Skramužský vyslal Valentu, kterého bravurně vychytal Dufek. Elán domácích z prvního poločasu se pomalu vytrácel, jenže obrana Kosořických patří v okresním přeboru k nejlepším. Domácí z ojedinělé akce vystrašili Halbicha v brance. Fingerhutův centr hlavičkoval Macháč na vzdálenější tyč, ale mimo. I v domácí obraně se našla okénka. V 64. minutě odcentroval Bernat, Skramužský však na dlouhou nohu zakončil nepřesně. O chvíli později po další chybě pálil Bernat, ani tentokrát se skóre neměnilo. Zraněný Dufek ještě čelil jedné nebezpečné situaci. Přímý volný kop hostí zastavila až tyč Dufkovy branky, od které se míč odrazil před branku. V ten moment však Batala dlouhým odkopem osvobodil svůj tým. Poté se mezi tyče postavil ne zcela zdravý Kraus a v 84. minutě si připsal výtečný zákrok a zneškodnil hlavičku boleslavského hráče. Těsné vedení nakonec fotbalisté Kosořic uhájili.