Datum: 19. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Akuma Mladá Boleslav - TJ Sokol Kosořice "A" 1:3 (1:0)

Souboj týmů ze středu tabulky se hrál na boleslavské Sahaře. Podzimní souboj Kosořic s Akumou vyzněl pro hosty 3:1 a o dvě branky se postaral Strnad. Uhlídat rychlonohého útočníka, to byl jeden z hlavních úkolů dnešního střetnutí pro Kosořické, pokud chtěli pomýšlet na úspěch.

Úvodní čtvrthodina byla spíše seznamovací. Poté zahrozili fotbalisté Kosořic. Míč po rohovém kopu Pokorného usměrnil Macháč hlavou mimo dosah brankáře, jenže spoluhráči pomohli. Stejně tak i vzápětí, kdy Macháč ani Kraus neprostřelili houštinu těl. Hosté měli více ze hry a byli i nebezpečnější v pokutovém území. Scházelo však více přesnosti a razance v zakončení. Jako ve 32. minutě Pokorného míč mezi obránce převzal Macháč, ale zakončil mimo branku. Z protiútoku se výrazněji o slovo přihlásil boleslavský kanonýr. Strnadovi se podařilo uniknout po pravé straně a přízemní centr úspěšně zakončil mladý Mikšík - 1:0. Hosté pokračovali ve své aktivitě, šancí na vyrovnání si však mnoho nevytvořili.

Z druhého poločasu uběhlo pouhých pět minut a naopak přibyla jedna branka. Kosořičtí podnikli rychlý výpad, Malík nacentroval a za střet Macháče s brankářem nařídil rozhodčí pokutový kop. Exekuci si vzal na starost Malík a razantní střelou srovnal stav. V 63. minutě vběhl na hřiště střídající Jakubův, který se okamžitě zapojil do další akce Kosořic. Po autovém vhazování se uvolnil Pokorný, odcentroval a odraženého míče se zmocnil Macháč. Tomu se podařilo z hranice vápna vystřelit slabší nohou přesně k tyči a hosté druhou brankou dokonali obrat. Kosořičtí nepouštěli soupeře do větších šancí a pokusy ze střední vzdálenosti Kraus zlikvidoval. Domácím nepomohla v dalších minutách ani série standartních situací. To Malíkova střela na druhé straně letěla o pořádný kus vedle, ale za to našla Macháče na pravé straně. Ten přihrál do vápna, Batala však mířil v obtížné pozici vedle. O tři minuty později se po Pokorného centru marně natahoval Macháč a brankou neskončil ani z těsné blízkosti zakončující Malík. Několik výletů po levé straně podnikl i hostující Kumbera, ve vyložené šanci nakonec zacílil těsně mimo. V posledních minutách domácí otevřeli hru a z několika centrů se snažili vyrovnat. Už v nastaveném čase domácí stoper nastřelil dotírajícího Pokorného, který se řítil sám na brankáře. Své sólo zakončil úspěšnou kličkou a střelou do prázdné branky pečetil výhru Kosořic. To už domácí dohrávali v oslabení. Valenta za kritiku rozhodčího musel v 88. minutě do sprch.

• Branky: 33. Mikšík - 51. Malík (pen.), 63. Macháč, 90.(+3) Pokorný
  • Rozhodčí: Svoboda - Kubín, Šulc (delegát Paulus)