Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Akuma Ml. Boleslav 1:3 (0:0)

Také po druhém kole okresního přeboru čekali hráči Kosořic na první vítězství. To platilo také o celku z Mladé Boleslavi, hráči Akumy navíc v minulém kole doma prohráli s Čistou. V loňském ročníku se v souboji s boleslavským klubem vždy radovali Kosořičtí.

Jakoby chtěli nepříznivou statistiku hosté alespoň trochu vylepšit. V sedmé minutě se hráč se stejným číslem na zádech pokusil překvapit Dufka v kosořické brance, jenže marně. Hned vzápětí vypálil boleslavský Strnad o poznání lépe a střela o kousek minula cíl. Hostující útočník se pokusil vypracovat střeleckou příležitost i pro své spoluhráče. Na přízemní centr z dvanácté minuty sice Bernat dosáhl, ale mířil mimo tři tyče. Domácí na první šanci stále čekali a to hlavně vinou nepřesných nákopů, které adresáta většinou neměly. A když už Batalův centr mířil do správných míst, tak tentokrát zapadající slunce zamezilo Kosořickým v zakončení. Další minuty nenabídly zajímavější okamžiky. Velké vedro a spousta chyb na obou stranách byly hlavními příčinami průměrného zápasu. Až ke konci prvního poločasu pěkně vypálil domácí Pokorný. Na druhé straně se podařilo uvolnit Strnadovi, jenže výborný Dufek byl pozorný.

Druhý poločas začal pro diváky zajímavěji. Domácí Sedláček vysunul Malíka, ale zakončení na dlouhou nohu mířilo nad branku. Za to boleslavský Strnad napřáhl z dvaceti metrů a krásnou ranou poslal svůj tým do vedení. To mělo velmi krátkého trvání. O dvě minuty později vyslal Kučera dlouhým pasem Batalu. Ten si pokryl míč a předložil ho před odkrytou branku Malíkovi, který již neměl problém vyrovnat skóre. Jenže o další tři minuty později si hosté, konkrétně Strnadem, vzali vedení zase zpět. Domácím se nepodařilo zachytit pohyb hostujícího útočníka po autovém vhazování a přesná střela opět rozvlnila síť. V 69. minutě kosořický Tříska rozpohyboval soupeřova obránce a následný průnik skončil chvatem, pro který neměl hlavní rozhodčí pochopení. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Malík, jenže Halbich vystihl stranu a vytěsnil střelu na tyč. Tím aktivita před oběma brankami téměř skončila. Domácí vsadili postupem času na riziko, ale brejky Boleslavských více vzruchu nepřinesly. Až v 89. minutě mohli hráči Kosořic alespoň vyrovnat. Batalovi se podařilo prodloužit hlavou míč za sebe na rozběhnutého Malíka. Tomu se podařilo obejít brankáře, jenže včas ještě přispěchal hostující Rudolf Kohnhäuser a nasměroval míč vedle branky. Už v nastavené čase vyšel hostujícímu celku tah se střídáním. Mladému Niedermertlovi stačila minuta na hřišti, aby se nejlépe zorientoval před brankou a pečetil vítězství Akumy.

Fotky ze zápasu

• Branky: 59. Malík - 57. a 62. Strnad, 90.(+1) Niedermertl
  • Rozhodčí: Nejedlo - Tylchert, Tvaroh
  • Diváků: 80