Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Bakov n/Jizerou - Sokol Kosořice  0:3 (0:1)

Po dvou porážkách se soupeři opět dotáhli na Kosořice. V Bakově se tak hrálo o velmi cenné body.

Zápas ještě pořádně nezačal a hosté, oslabeni o špílmachra Bejdu, již vstřelili svou nejrychlejší branku sezóny. Na dvakrát centrující Darmoš našel Dědka a ten s přispěním obránce po jedenapadesáti vteřinách rozjásal skupinku kosořických fanoušků. V sedmé minutě střílel Darmoš, ale tečovanou ránu domácí Beran vyrazil na rohový kop. Poté hráči Bakova kombinační hrou uzavřeli soupeře na jejich polovině. V 9. minutě se po pravé straně prosmýkl Beran, ale jeho pěkná střela minula o kousek svůj cíl. Lépe si nevedl ani bakovský Smetana, jeho střelu v pokutovém území zblokoval Grus. V 17. minutě viselo vyrovnání ve vzduchu. Souhru Resla se Smetanou zakončoval střelou Bláha, která se pouze otřela o tyč. Kosořicím se nedařilo v útoku podržet míč, naštěstí útoky domácích k vyrovnání nevedly. Ve 30. minutě hosté podnikli rychlý brejk. Dědek posunul do strany na Volemana, jehož centr Darmoš nezužitkoval. Bakov odpověděl akcí středem hřiště. Soukupovu jedovatou střelu Kortus bravurně vyrazil. Ve 37. minutě se domácí marně dožadovali uznání gólu, asistent na pomezí a hlavní sudí byli jiného názoru. Bakovští se neradovali ani ve 40. minutě. Reslovo zakončení bylo velmi nepřesné. Tři minuty před poločasovým hvizdem Kořínek rozběhl akci a jeho přihrávku Voleman okamžitě nasměroval na Dědka. Ten byl atakován v pokutovém území na hranici pravidel, hlavní rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.´

Do druhého dějství naskočil Král za Hrechka a hned poslal do šance Boháčka, který však skóre také nezměnil. Domácí si chtěli vynutit tlak, to jim však zmařil buď čistý obranný zákrok soupeře nebo chybná nahrávka. V 56. minutě vyrazil Kořínek do rychlého protiútoku, dlouhým pasem našel rozběhnutého Volemana. Tomu ve sprintu došli síly a obránce mu míč vypíchl. Gólová radost přišla až o minutu později. Dědek přihrál do uličky Královi, ten s touto šancí naložil výborně a lobem přes padajícího gólmana zvýšil na 0:2. Domácí zahrozili v 71. minutě. Standartní situaci z kopačky Berana odvrátil brankář na rohový kop. Hráči Bakova se nedokázali díky dobré defenzívě Kosořic dostat do Kortusovy blízkosti. Střelecké pokusy ze střední vzdálenosti nebyly pro hostující svatyni vůbec nebezpečné. V 75. minutě Král zatáhl míč do vápna, přihrál do druhé vlny Darmošovi. Ten ač atakován posunul na Kořínka, jehož parádní technická střela zapadla k levé Beranově tyči. Na druhé straně se opět zastřeloval Resl. Kosořicím se v závěru utkání podařilo podniknout dvě přečíslení soupeřovy obrany. V prvním případě Dědek neprostrčil míč na volného Macháče. Při druhém pokusu již přihrával dobře, ale dvojici spoluhráčů zastavil praporek asistenta na pomezí.

• Branky: 1. Dědek, 57. Král, 75. Kořínek
  • Rozhodčí: Novotný - Mikeš, Jansa