Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Bělá pod Bezdězem - Sokol Kosořice  2:1 (1:1)

V derby I.B třídy zažíval nyní kosořický Zdražil smíšené pocity. Kosořice zajížděly do Bělé pod Bezdězem, odkud právě přišel tento útočník na hostování.

Fotbalistům Kosořic v nelehké situaci pomalu začíná ujíždět vlak a v úvodu zápasu se tedy do soupeře pořádně opřeli. Již zmiňovaný Zdražil ve třetí minutě číhal na přetažený míč, ale střela bez přípravy tolik kýžený gól nepřinesla. O dvě minuty později však od pravé čáry odcentroval hostující Tomášek, obrana míč odhlavičkovala a Sabol výstavní ranou do šibenice otevřel skóre. Kosořičtí byli při chuti a nadále diktovali tempo hry. Sabol na polovině hřiště ukořistil míč, jenže po přečíslení tentýž hráč nastřelil pouze obránce. V 17. minutě po rohovém kopu opět bělská obrana nepokryla hráče, Batalova hlavička ale mířila pouze do gólmana. Hráči Bělé si první nebezpečnou akci vypracovali až ve 21. minutě, ke kosořické smůle však i gólovou. Pádu na hranici vápna Fischer trochu přidal a hlavní arbitr neváhal s nařízením přímého volného kopu. Standardní situaci zahrávající Toman střelou vedle zdi srovnal stav utkání. S rychlou odpovědí opět přispěchal Sabol a další tvrdou ránu tentokrát zastavilo břevno. Odražený míč nasměroval Macháč hlavou mimo odkrytou branku. V dalších minutách už začali Kosořičtí postrádat více přesnosti a domácí se dostali více do hry. Po dalším přímém kopu mířil těsně vedle bělský Holický. Zbytek prvního poločasu se hrál za optické převahy hráčů Bělé, avšak bez vyloženější šance. Na druhé straně opět centroval Tomáše a odražený míč poslal Adámek nad.

Začátek druhého poločasu začali tentokrát lépe domácí. V 52. minutě se k brankové čáře snadno dostal Slobodzian a po zpětné přihrávce kryl Dufek Řehořkovu ránu z jedné. Další šance byla k vidění až v 68. minutě. Domácí dobře vykombinovali soupeře a do střely Kühnela se na poslední chvíli obětavě vrhl Batala. Ve druhém poločasu chyběla hostujícímu mužstvu větší přesnost v rozehrávce. Přesto v 71. minutě se po souboji Macháče s obráncem zmocnil míče kosořický Sabol a z malého vápna zamířil z úhlu opět do břevna. Tři minuty před koncem řádné hrací doby přišel pro Kosořické šok. Odražený míč od hostujícího hráče se snesl přímo k Holickému, který střelou podél brankáře přiřkl tři body domácím. Nic na tom nezměnila ani šance kosořického Macháče, jenž z rohu malého vápna mířil pouze do gólmana.
  • Branky: 21. Toman, 87. Holický - 5. Sabol
  • Rozhodčí: Šafránek - Karlík, Černý
  • Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Adámek, Štecher - Tomášek, Batala, Sabol, Briestenský (40. Malík) - Zdražil (79. Darmoš), Macháč (90. Sedláček)
  • Bělá p/Bezdězem: Verner - Dlask, Tůma, Hanibal, Slobodzian - Řehořek, Holický, Kühnel (72. Vrabec), Toman (90. Bejda) - Arient, Fischer (46. Tomíček)