Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Bělá pod Bezdězem "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 0:2 (0:1)

Do Bělé jsme zajížděli se smíšenými pocity. Druhé utkání venku, těžký soupeř na malém hřišti, které nám moc nevyhovuje, ale na druhou stranu po dvou výhrách v zádech.
Jak jsme očekávali, soupeř byl těžký, se spoustou mladých kluků, kteří mají určitě v Bělé budoucnost. Naštěsti pro nás, dobře kombinují, ale rádi sami na sebe a v konečné fázi jsou nepřesní, což se ukázalo a vlastně skoro za celý zápas nevystřelili na bránu. V poli to až takový rozdíl nebyl. Utkání bylo kvalitní, bojovné, se spoustou soubojů a na nás se ukazuje, že si kluci konečně začínají věřit a uvědomují si, že bez bojovnosti a srdíčka to v okresu prostě nejde.
Kromě asi 10 minut ke konci prvního poločasu jsme měli hru ve vlastní režii, vytvořili si pár vyložených šancí, u kterých lze jen těžce pochopit, že neskončil míč v síti. Na druhou stranu uznání patří i Bělé, která si určitě nezaslouží svoje postavení v tabulce a přeji jim záchranu v soutěži.

Článek soupeře:
V 17.kole okresního přeboru přivítala Bělá tým Kosořic. Na soupisce chyběl pracovními povinnostmi vytížený Hodboď, kterého na pozici obránce nahradil Řehořek. Na středu zálohy pak Pitlouna doplnil nezvykle Smékal, po nemoci navrátivší se Špringl začal mezi náhradníky.
Úvod se domácím nevydařil, už ve druhé minutě po dlouhém autu a přizvednutí měli hosté tutovku, z malého vápna ale nedokázali dostat míč do sítě. I nadále si však udržovali územní převahu a hrozili především ze standartních situací. Bělá se osmělila v 17.minutě, Smékal posunul míč Vildovi, jehož centr nedokázal usměrnit mezi tyče Kalina. O dvě minuty později potáhl míč po levé straně hostující Machač a jeho centr se i za přispění silného větru snesl k zadní tyči překvapeného Krejčíka – 0:1. A mohlo být hůř, po dalším dlouhém autu a střele z vápna zvonila tyč bělské branky. Před poločasem se borci v pruhovaném přeci jen trochu zvedli, Smékalovy pokusy z vápna a po faulu na Hodovance gólman kryl.
Druhá půle se nesla v neefektivní snaze bělských o vyrovnání. Postupem času se do útoku zapojili oba stopeři, na hrot se posunul i střídající Špringl, ovšem domácím to nebylo nic platné. Kosořice hrály chytře, kouskovaly hru a Bělá si velkou šanci ani nevypracovala. Přímý kop Dlaska zblokovala zeď, Rokosovu aktivitu při napadání gólmana nepotrestal po faulu Kulczycki a jinak se borci v pruhovaném k ničemu nedostali. To více práce měl Krejčík, jednak po standartních situacích a postupem času i s brejky, kterými hosté hrozili do otevřené bělské obrany. Pojistka náskoku přišla právě po jedné z brejkových akcí dvě minuty před konce zápasu – 0:2.
Bohužel, po úvodní jarní výhře mají výkony A-týmu sestupnou tendenci a po výhrách největších konkurentů (Bezna a Čejetic) už začíná být situace v boji o záchranu skutečně vážná. V nejbližších dvou zápasech se A-tým představí na hřištích soupeřů, poprvé příští sobotu 22.4.2017 od 17 hod na půdě mladoboleslavské Akumy.