Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Bělá pod Bezdězem "B" - Sokol Kosořice "B" 2:3 (1:1)

K dohrávce a zároveň poslednímu utkání podzimu zajížděli hráči kosořické rezervy do Bělé pod Bezdězem pouze s dvanácti hráči. Přesto s cílem získat tři body a posunout se na čtvrté místo tabulky.

Domácí mladé mlužstvo během úvodních deseti minut zahrávalo pět rohových kopů, které hostující obrana bezpečně odvrátila. Do první vážnější šance se dostal kosořický Darmoš po přihrávce Boháčka, pálil však mimo. Po čtvrt hodině hry se měnilo skóre poprvé. Domácí útočník se na velkém vápně zmocnil míče a střelou skrz klubko těl procedil míč až do sítě. Hosté se snažili o rychlé vyrovnání, ale šance Darmoše, Kaliny a Hájka zůstaly nevyužity. Fotbalisté Kosořic se dočkali až ve 35. minutě, kdy Pavlíček našel rozběhnutého Darmoše. Jeho střelu brankář vytáhl pouze na tyč a dobíhající Zítka slavil svůj premiérový gól v kosořickém dresu - 1:1.

Do druhého poločasu hosté nastoupili s cílem vstřelil branku a zápas strhnout na svou stranu. Hráči Bělé však také nechtěli prohrát a tlačili se před Dufkovu branku. Hostující obrana s bezchybnými krajními beky Adámkem a Stehlíkem fungovala skvěle. Kosořičtí spoléhali na brejky, jenže Kalina ani Darmoš nedokázali poslat míč do sítě. V 75. minutě zahrával standardní situaci kosořický Bešík. Na jeho přesný centr naskočil Hájek, jenže míči se do cesty postavila bělská tyč. K odraženému míči se dostal Darmoš, pro kterého už nebyl problém překonat domácího brankáře. Hráči Bělé otevřeli hru a záhy se skóre měnilo znovu. Novic v kosořickém dresu Bartoníček našel Darmoše, který po sólu zahrál gólmanovi na housle a poslal míč do sítě potřetí. Hosté v závěru mírně polevili a soupeř se pokusil ještě utkání zdramatizovat. V 90. minutě nakonec domácí uspěli střelou k tyči, jenže hned po rozehrání rozhodčí Javůrek zápas ukončil. Fotbalisté kosořického "B" mužstva tak v tabulce přezimují na pěkném čtvrtém místě.

• Branky: 2x Darmoš, Zítka
  • Rozhodčí: Javůrek