Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Bělá p/Bezdězem "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 2:1 (0:1)

Kosořický trenér Hájek musel dvakrát nuceně sáhnout do základní sestavy. Jak Bělá, tak i Kosořičtí zatím střelecký tápou a tak se v souboji týmu ze dna tabulky hrálo o hodně.

V úvodní čtvrt hodině nebyla k vidění souvislejší kombinace ani na jedné straně, přesto více střeleckých pokusů měli na kontě hráči Bělé. V patnácté minutě přihrával bělský obránce svému brankáři, který nastřelil jen dotírajícího Sedláka. Míč však zamířil vedle. Hostujícímu celku se nedařila souhra, soupeř byl rychlejší a důraznější. Domácí však ze svého pohyblivějšího projevu vytěžili pouze nebezpečnou standardní situaci Barvy. Kosořický Sedlák nastoupil poprvé v sezóně v záloze a po vysunutí Niklfeldem se dostal do druhé šance. Místo střely však přihrával pod sebe, kde číhali pouze domácí hráči. Ve zbylých patnácti minutách prvního poločasu byla hra vyrovnaná, ale střelecky byli aktivnější hosté. Niklfeldův rohový kop na přední tyč doletěl ke Konečnému a ten po rychlé otočce nechal vyniknout bělského Vernera. Další pokus Kosořických už byl úspěšný. Martin Adámek přihrál do strany Konečnému a po jeho centru zcela volný Macháč z voleje uklidil míč pod břevno.

Hosté už po několikáté měli špatný vstup do druhého poločasu. Ve 49. minutě ještě centr Volemana nezužitkoval Fischer. Stejně tak Charvát, jenž zůstal ve vápně trestuhodně volný. Tentýž hráč po drzém průniku středem hřiště opět vylekal pozorného brankáře hostí. Kosořičtí po ojedinělé šanci hlavičkujícího Macháče také neuspěli. Hráči Bělé nakonec zaslouženě vyrovnali v 66. minutě Fischerem, kterého našel Barva opět zcela volného na malém vápně - 1:1. Hráči Kosořic chtěli vrátit vedení na svou stranu, jenže parádní střelu Páry z hranice vápna zastavila tyč. A hned vzápětí Řehák získal míč uvnitř vápna, místo přihrávky do druhého sledu však nastřelil jen brankáře. Výbornou produktivitu předvedli domácí v 75. minutě. Opět volný Charvát mohl poděkovat soupeři za dostatek prostoru před brankou a zvrátil vývoj utkání ve prospěch Bělé pod Bezdězem. Následovali další šance domácích do otevřené obrany. Střídající Rokos své sólo nasměroval vedle branky a střelu Hodovance bravurně vyrazil Abelovský také mimo své tyče. Hosté si musejí na první výhru počkat minimálně týden.