Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Karbo Benátky n/Jizerou - Sokol Kosořice  3:1 (2:0)

V okresním derby se opět radovalo mužstvo hrající na svém hřišti.

Kosořice v pozměněné sestavě vstoupily do utkání lépe. Rohový kop Antoše nasměroval Darmoš netradičně hlavou těsně vedle. V šesté minutě Voleman posunul míč do levé strany na naběhnuvšího Darmoše, jehož střela však letěla vysoko nad. Benátky zahrozily šancí Hroudy, Majzlan byl připravený. O pět minut později v obtížné situaci přihrával do vápna domácích Voleman, obrana ale míč uklidila do bezpečí. Na druhé straně mířil nepřesně Novák. První branka utkání padla po rychlé akci Benátek. Přetažený centr si zpracoval Lacina, přihrál volnému Havránkovi a ten se tak mohl radovat ze své sedmé branky v tomto ročníku. Tento gól posadil domácí na koně a Kosořicím začala váznout kombinace. Benátky odskočily na dvoubrankový rozdíl ve 27. minutě. Hostující hráči ztratili míč a unikající Hrouda přihrál Lacinovi, který zakončoval do prázdné branky. Trenér Mašek poté přeskupil kosořické řady, ale hosté už do poločasu nic kloudného nevymysleli.

Do druhé půle naskočil Kořínek s nejlepším střelcem Kosořic Bejdou, kteří museli v 50. minutě přihlížet šanci Havránka. Ten ač sám mířil vedle. Poté se dlouhou dobu nic nedělo. Naději pro hosty mohl vykřesat Darmoš, jenže po akci Kořínka s Volemanem mířil pouze do tyče Řezáčovy branky. Snížení přinesl po faulu na Antoše až Bejdův přímý kop, který jeho exekutor namířil přesně k tyči - 2:1. Hosté se vrhli do útoku a hráči Benátek toho využívali k rychlým brejkům. V 81. minutě přihrál Novák volnému Havránkovi, jehož střelu zastavila tyč. Definitivní podobu výsledku dal v 90. minutě Mareš. Celé akci předcházela ztráta míče ve středu hřiště a dva hráči na jediného obránce zhatili Kosořicím šanci na vyrovnání.

• Branky: 19. Havránek, 27. Lacina, 90. Mareš - 80. Bejda
  • Rozhodčí: Žižka - Zdeněk, Holý