Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Benátky n/Jizerou "B" 3:2 (1:2)

Začátek duelu Kosořic s Benátkami posunutý na sobotní dopoledne odstartoval jarní část sezóny okresního přeboru. Benátečtí přivezli také dva navrátilce z hostování.

Hosté po zimním spánku vstoupili do utkání hladověji a v úvodu si vytvořili dvě dobré šance. To bylo v úvodních dvaceti minutách to nejpodstatnější. Benátečtí měli častěji míč v moci, ale hrálo se jen mezi oběma vápny. Ve 24. minutě se připomněl navrátilec Krýda, i když na notné pomoci kosořických hráčů. Benátecký záložník rozehrával rohový kop a dvojice domácích hráčů na přední tyči pustila míč až za brankovou čáru - 0:1. Domácí přidali, jenže ve finální fázi chybělo více přesnosti. Ve 34. minutě hosté zvýšili vedení. Po brejkové situaci byl nedovoleně zastaven benátecký hráč a přímý volný kop z hranice velkého vápna přetavil v druhou branku Čadil. Naštěstí pro Kosořické byl o pár vteřin později sražen Macháč gólmanem Kubátem v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. Pára při exekuci nezaváhal a snížil na rozdíl jediné branky.

Podobně jako v podzimním duelu se ve druhém poločase vývoj utkání zcela otočil. Domácí byli aktivnějším týmem a již v 52. minutě Malík přehlavičkoval vyběhnuvšího Kubáta. Domácí pokračovali v ofenzívě. Po rohovém kopu Pára přestřelil z malého vápna. O chvíli později zůstala bez využití pěkná akce po autovém vhazování. Fingerhut přihrál Malíkovi, jehož technická střela prosvištěla kolem šibenice benátecké branky. Kosořičtí dokonale otočili zápas v 74. minutě po rohovém kopu Krause. Pára si odskočil na zadní tyči, vrátil míč před branku a Maška hlavou překonal hostujícího gólmana potřetí. Hosté už výrazněji nezahrozili. Na druhé straně ještě pálil střídající Řehák, ale další branka už v Kosořicích k vidění nebyla.