Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Benátky nad Jizerou "B" - TJ Sokol Kosořice "A"  8:1 (6:1)

Předehrávku závěrečného podzimního kola okresního přeboru obstaraly týmy Benátek s Kosořicemi. Hosté opět postrádali Niklfelda s Maškou a nově také Adámka, Macháče a Sedláčka.

První minuty v pátečním podvečeru na umělé trávě patřili domácímu celku. Hráči Kosořic si na menším hřišti nekomplikovali situaci a míč několikrát odkopli do bezpečí. Paradoxně se tím několikrát dostal do brejku hostující Sabol. První výraznější šanci si ale připsali aktivnější hráči Benátek, Krýda však mířil pouze doprostřed branky. Ve čtrnácté minutě tentokrát cílený pas hostujícího Štechera dostihl první Sabol a lobem překonal vyběhnuvšího Bindera. Vedení Kosořic však vydrželo pouhé dvě minuty, když si po rohovém kopu na míč vyskočil Jäger a vyrovnal. Ve 24. minutě již domácí vedli a opět se prosadili z rohového kopu. Tentokrát míč letěl na zadní tyč, benátecký hráč ho poslal před branku, kde hostující hráč promáchl a Jäger zaznamenal dnes již druhý zásah. To byl pro Benátecké teprve začátek úspěšného večera a naopak pro hosty začátek zlého snu. Již o dvě minuty později přišli hostující hráči o míč a Kamlach v brejkové situaci nezaváhal. Další ztrátu míče potrestali domácí ve 33. minutě. Míč ze středu hřiště putoval do levé strany a Sosnovský přesnou střelou přehodil bezmocného Pokorného. Hned po rozehrávce se nečekaně mezi stopery objevil Pavelka a sám před brankářem poslal míč do sítě popáté. Zdecimovaní hosté jen těžko dokázali bránit kombinaci soupeře plné pohybu. Ve 40. minutě Benátečtí nakonec stanovili poločasový výsledek po Murárikově trefě k tyči. První náznak kombinace předvedli hosté až v závěru poločasu. Zakončení Třísky ve skluzu mířilo před odkrytou branku domácích, kde se míče již zmocnili obránci.

Domácí tým s mladým kádrem nešetřil Kosořické ani v úvodu druhého poločasu. Už v 51. minutě po autovém vhazování vystřelil Sosnovský a nenápadná střela opět skončila v kosořické brance. Zajímavé okamžiky z kopaček hostujícího celku byly k vidění až po hodině hry. Ze souhry Malíka a Kučery těžil Sabol, který tvrdou ranou protáhl prokřehlého Bindera. Hned vzápětí mířil nad branku Černý. Kosořičtí byli v těchto minutách aktivnější a měli výhodu několika trestných kopů. Sabolův přímý kop gólman vyrazil, stejně tak i střelu dobíhajícího Gruse. V další příležitosti Sabol ve správný okamžik uvolnil Kučeru, ale jeho střela skončila i za přispění obrany pouze vedle. V 75. minutě Konečný uspěl v souboji s brankářem, jenže před Párou ukopl míč obránce. V posledních minutách se opět více zapotil hostující brankář. Nejprve Sosnovský mířil pouze do boční sítě, ale poté nebezpečně vypálil benátecký Pavelka. Nakonec Kosořičtí nezabránili osmé brance hlavičkujícího Murárika po rohovém kopu. Poslední zákrok si Pokorný připsal po Chupíkově přímém kopu. Hosté se tak s podzimní částí sezóny rozloučili s nepříjemnou nadílkou.

Článek soupeře i s fotkami

• Branky: 16. a 24. Jäger, 33. a 51. Sosnovský, 40. a 80. Murárik, 26. Kamlach, 34. Pavelka - 14. Sabol
  • Rozhodčí: Kubín - Grešo, Žižka (delegát Vlk)
  • Kosořice: Pokorný - Tříska, Štecher, Bašus, Malík - Grus, Černý, Pára, Kučera - Konečný, Sabol