Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Benátky n/Jizerou "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 3:0 (0:0)

Na úvod nové sezóny se střetly týmy, které v červnu zakončily ročník 2013/2014. Kosořické jistě potěšilo, že na třetí pokus hráli v Benátkách na přírodní travnaté ploše.

A na pěkném pažitu si to chtěli hosté dosytosti užít. Už v šesté minutě Maška přesným pasem vyslal Gruse, jenže následný centr osamocený Macháč netrefil. Totožnou akci viděli diváci i o tři minuty později. Tentokrát Grusův přízemní centr obránce neodkopl, ale Kosořickým se nevedlo o moc lépe. Akce jako přes kopírák si Grus zopakoval ještě dvakrát. Jeho snahu však nedokázali spoluhráči zužitkovat. Hostující Řehák nejprve nastřelil obránce a druhou střelu odvrátil benátecký hráč před brankovou čárou. Grusovy služby na levé straně už Kosořičtí ve zbytku prvního poločasu nevyužili. Přesto měli hosté nadále více ze hry i díky dobré defenzívě, která domácí nepouštěla do nebezpečných akcí. S přibývajícím časem tempo trochu opadlo. Po půlhodině hry však hostující Grus vypálil zpoza velkého vápna, Kubát míč neudržel a následně se hosté dožadovali pokutového kopu za podražení Macháče právě vybíhajícím brankářem. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. Ojedinělou akci založili domácí až v závěrečných minutách, tu ale nakonec kosořická obrana zažehnala. Poslední šanci na změnu skóre v prvním poločase nevyužil kosořický Řehák, který nepotrestal nejistý zákrok benáteckého brankáře.

I přes řadu dobrých šancí Kosořic začal druhý poločas za bezbrankového stavu. Po příchodu z kabin začali hosté ve vlažnějším tempu a Krausovu pozornost vyzkoušel domácí Rosenkranz. V 59. minutě našli Benátečtí skulinu do té doby pozorné kosořické obrany a Kamlach střelou přes brankáře otevřel skóre. Role na hřišti se vyměnily, ve druhém poločasu měli více ze hry domácí. Hosté se dostávali ke střelbě jen sporadicky. S přibývajícím časem museli Kosořičtí zariskovat a v 76. minutě domácí Šimek prostrčil míč na střídajícího Jana Krause, jehož střela skončila nad. Benátečtí využili otevřenější obrany až o chvilku později. Rychlou akci Kamlacha zužitkoval osamocený Šimek, jenž prostřelil bezmocného Jakuba Krause v brance. Z totožné akce vyšel vzápětí vítězně kosořický gólman. Hostující defenzíva nepokryla Šimka ani v 86. minutě, ale opět se blýskl Jakub Kraus pohotovým zákrokem. Konečnou podobu výsledku dali domácí z dalšího brejku v 90. minutě. Kdo jiný než Kamlach zatáhl míč po pravé straně a předložil ho zakončujícímu Chupíkovi.

Fotky ze zápasu

Článek soupeře včetně fotek

• Branky: 59. Kamlach, 84. Šimek, 90. Chupík
  • Rozhodčí: Mucek - Khol, Kern