Datum: 20. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Bezno-Sovínky "A" 5:1 (2:0)

Dva víkendy cestovali fotbalisté Kosořic po hřištích soupeřů. Nyní je čekal zápas opět před svým publikem. Z venkovních štací přijeli hráči Kosořic bez bodů a navíc bez jediné vstřelené branky.

Domácí si napravili reputaci hned v úvodu po rychlé akci napříč celým hřištěm. V deváté minutě dlouhý nákop Vítka prodloužil Batala na Gruse, který posunul míč na Malíka, jehož střela na zadní tyč skončila v síti. Po pár minutách to byli opět domácí, kdo zahrozil před Stýskalovou brankou. Sabol ale ze 30 metrů pálil vedle. O chvíli později, po centru z pravé strany, se prosadil Honzátko, ale gólman domácích byl pozorný. Ve 40. minutě náskok domácích vzrostl. Všechno začalo u Bataly, jeho kolmici ze středu hřiště převzal Grus, který výborně přihrál na Machače a ten přesnou střelou nedal Stýskalovi šanci – 2:0. Těsně před přestávkou svůj tým oslabil Batala, když skluzem poslal k zemi jednoho z Bezenských, viděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, kteří se prezentovali prudkou střelou Honzátka, ale kosořický Hodboď předvedl obětavý zákrok a gólu zabránil. Fotbalisté Bezna se snažili využít své početní převahy, což se jim záhy podařilo. V 58. minutě se k míči dostal Gruncl a milimetrovou střelou k tyči překonal Vítka. Domácí nechtěli pouze bránit, v ofenzívě se jim však tolik nedařilo. Až v dalším průběhu poločasu začali být domácí nebezpeční. Nejprve se zkoušel prosadit střelou z úhlu Maška, ale Stýskala nezaskočil. Poté dalším zákrokem vychytal Sabola, který na něj postupoval sám. Kosořice zvýšily v 72.minutě, kdy Pokorný našel přesným centrem před brankou Sabola a ten uklidnil své spoluhráče. Čtvrtý gól Kosořičtí přidali jen o 4 minuty později. S nařízenou penaltou po ruce bezenského hráče si poradil opět Sabol. Po čtvrtém kosořickém gólu se utkání pouze dohrávalo. Závěrečné minuty pak ještě zkrášlil Sabol. Ten se stal střelcem své třetí branky v tomto zápase až o chvíli později. A to díky Stýskalovi, brankáři Bezna, který hlavnímu rozhodčímu sdělil, že míč vyrážel až za brankovou čárou – 5:1 pro domácí. Hostujícímu hráči patří velké uznání za toto gesto fair-play.

• Branky: 72., 76. (pen.) a 83. Sabol, 9. Malík, 39. Macháč - 58. Gruncl
  • Rozhodčí: Chrastina - Hloucal, Vlčko