Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Dolnobousovský SK - Sokol Kosořice  2:0 (0:0)

Fotbalisté Kosořic vyrazili k utkání 23. kola na hřiště Dolního Bousova s dalšími hráčskými absencemi, přesto potřebovali již nutně bodovat.

Další rána postihla kosořické mužstvo po pěti minutách hry, kdy si Sabol ze střetu z protihráčem odnesl ošklivě oteklý kotník. Se sebezapřením pokračoval v utkání a ještě o chvíli dříve se marně natahoval na Zdražilův centr. Ovšem domácí byli od začátku fotbalovějším mužstvem a ve 21. minutě mohli jít do vedení. Z rohového kopu se k míči dostal Švec, jenže hlavou mířil pouze do břevna a dorážku výborně kryl Dufek. Fotbalisté Kosořic hrozili především z brejků, jeden vydařený předvedli o dvě minuty později. Bašusovu přihrávku prodloužil Kiceluk a Malíkovu ránu vyškrábl brankář konečky prstů na tyč. Dolnobousovští měli nadále územní převahu v poli, před brankou Dufkovi však mnoho starostí nenadělali. Nebezpečnou standardní situaci zakončil Kubeček nepřesně a o chvíli později mířil Tomáš Šolc vedle. Na druhé straně se střelecky neujal ani pokus Zdražila.

V úvodu druhého poločasu nejprve zahrozili hosté střeleckým pokusem Filipa Briestenského do boční sítě. Domácí drželi častěji míč ve své moci, až na nepřesnou střelu Dajče prozatím marně hledali recept na soupeřovu obranu. Kosořickým se v kombinaci příliš nedařilo a většina míčů létala dopředu spíše vzduchem. Přesto blízko první branky byl kosořický Kiceluk, který na hranici ofsajdu převzal míč, jenže obránce mu na poslední chvíli míč vypíchl. Hráče Dolního Bousova přiblížil ke třem bodům v 71. minutě Tomáš Šolc. Po rohovém kopu využil Kubečkovy přihrávky a i když si Dufek na míč sáhl, míč nakonec skončil v síti. Hostujícímu mužstvu nezbylo než více otevřít hru a pokusit se vyrovnat. Výraznější příležitost na skórování si ale nevypracovali. Naopak Bousovští využili rychlý brejk, na jehož konci se štěstím propálil Dufka střídající Michal Šolc.
  • Branky: 71. Tomáš Šolc, 84. Michal Šolc
  • Rozhodčí: Milan Macháček - Šípek, Karel Macháček
  • Kosořice: Dufek - Grus, Sedláček, Martin Adámek, Bašus - Filip Briestenský, Brejcha, Sabol (88. Martin Briestenský), Malík - Kiceluk, Zdražil (78. Jan Adámek)
  • Dolní Bousov: Stránský - Švec, Klíma, Bíšek, Dajč - Tomáš Šolc, Zahrada, Vynikal, Hrdý - Kubeček (80. Michal Šolc), Vacek