Sokol Kosořice - Dolnobousovský SK  2:1 (1:0)

V duelu mužstev z dolních pater tabulky se hrálo o důležité body. Psychická výhoda byla na straně Dolnobousovských, kteří porazili Řepín, naopak Kosořičtí neuspěli s posledním.

Hosté začali v Kosořicích odvážněji a ve druhé minutě Hrdý přehazoval brankáře, ten hbitým zákrokem poslal míč vedle branky. V desáté minutě spálil vyloženou šanci bousovský Vacek, sám na penaltovém puntíku mířil pouze do brankáře. Kosořičtí s prvním náznakem přispěchali hned vzápětí, Tomáškovu ránu gólman taktéž zlikvidoval. Domácí se v úvodních minutách spíše hledali a soupeř je v koncovce vůbec nešetřil. Ve čtrnácté minutě tvrdě vypálil Klíma z hranice vápna a Dufkem vyražený míč hlavičkoval Hrdý pouze do obránce. Kosořický brankář se blýskl hned při další akci soupeře. Kubečkův průnik a následnou střelu z hranice vápna opět vyškrábl vedle tyče. V dalších minutách se hrálo převážně mezi vápny a diváci spíše počítali nepřesné akce zastavené praporky rozhodčích kvůli postavení mimo hru. Ve 32. minutě domácí vyškolili soupeře z produktivity, když si po rozehraném rohovém kopu a následné střele Sabola nešťastně srazil Bíšek míč do své sítě. Po zbytek prvního poločasu se domácí vinou řady faulů bránili standardním situacím. Ve 38. minutě číhal na zadní tyči bousovský Kubeček, s jeho nevýraznou hlavičkou si však gólman poradil.

První minuty druhého dějství mnoho zajímavého nenabídli. Až v 56. minutě uspěl v souboji s Klímou domácí Malík a v tandemu s Kicelukem šli sami na brankáře. Malík sice nastřelil Skálu v brance, míč se však dostal ke Kicelukovi, který již nezaváhal - 2:0. Hra poté dostala rychlý spád a šance se střídaly na obou stranách. V 63. minutě po nenápadné akci nastřelil hostující Hrdý břevno, na druhé straně rychle rozehrál Batala a Sabol mířil jen těsně vedle. Větší šance viděli diváci v rozmezí deseti minut. Nejprve střídající Macháč prodloužil míč pro Malíka, ten ale mířil pouze doprostřed branky. Hned z protiútoku se před Dufka dostal nekrytý Dajč, jenže jeho biliárový šťouch o obě tyče následně obrana odvrátila. V dalších šancích mohli Kosořičtí definitivně rozhodnou ve svůj prospěch. V 76. minutě propadl míč až na zadní tyč Batalovi, který však tvrdou ranou nastřelil pouze S(s)kálu. Odražený míč Batala nacentroval před branku a Tomášek trestuhodně přestřelil odkrytou svatyni. O tři minuty později se obránce Grus vydal na výlet, po slalomu mezi nedůraznými beky přihrál do strany, ale Macháč mířil z dobré pozice nepřesně. Hosté nakonec snížili po akci Zahrady, kdy nadvakrát propasíroval míč před branku a odrazem od tyče se dostal k volnému Kubečkovi - 2:1. Ve zbývajících minutách už domácí míč pouze odkopávali. Bousovští ještě párkrát zamotali obráncům hlavy, vyrovnat však už nedokázali.
  • Branky: 32. Sabol, 56. Kiceluk - 82. Kubeček
  • Rozhodčí: Michal - Herda, Koleček