Sokol Kosořice - Vitana Byšice  1:2 (1:2)

Mužstvo Byšic chytilo na jaře druhý dech. Z deseti zápasů hned šest vyhrálo a dvakrát bralo bod za remízu. Do utkání s Kosořicemi tak hosté nastupovali v roli favorita.

Předzápasové prognózy však vzaly rychle za své. Už po pětačtyřiceti vteřinách hry chtěl byšický brankář lapit míč ze vzduchu. Při srážce hráčů mu míč vypadl a Filip Briestenský bez problémů uklidil míč do odkryté branky. Hráčům Kosořic patřili úvodní minuty, další nadějné akce však nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. V sedmé minutě se po první vážnější akci radovali hosté předčasně, gesto asistenta rozhodčího s praporkem nad hlavou bylo jasné. Fotbalisté Byšic se v dalších minutách otřepali ze špatného úvodu zápasu a soupeřovu obranu prověřili řadou standardních situací. Byli to ale domácí, kteří mohli své vedení navýšit. Ve 23. minutě přihrával před branku Tomášek, ale obráncem tísněný Filip Briestenský míč nezasáhl. O tři minuty později vyslal Kiceluk do sóla Tomáška, ten však v blízkosti brankáře ještě nepřesně přihrával. Místo navýšení vedení nakonec Kosořičtí inkasovali. Další standardní situaci obrana odvrátila na hranici vápna, kde se do míče opřel Dvorný a střela letící klubkem těl se za přispění tyče zastavila až v síti. Závěrečné minuty prvního poločasu byly v režii byšického mužstva. Většina akci ale skončila nepřesnou přihrávkou. Ve 43. minutě se osmělili také domácí, kdy Sabol oslovil přihrávkou do běhu Filipa Briestenského. Ten dobře zasekl míč obránci, ale v koncovce mířil nad. V poslední vteřinách úvodního dějství Kosořičtí nepokryli hráče v pokutovém území a Menčl sám před gólmanem nezaváhal - 1:2.

První šanci, a na dlouhou dobu také poslední, viděli diváci hned po třech minutách hry. Kiceluk využil zaváhání obránce, jenže místo zakončení se rozhodl přihrávat a Grus se již po míči natahoval marně. Další minuty nabídly plno nepřesností na obou stranách a spoustu osobních soubojů. Poslední možnost na vyrovnání domácí nevyužili v 74. minutě. Ostrý centr Gruse doplachtil k Sabolovi, který technickou střelou o kousek minul cíl. V závěrečných minutách se Kosořičtí marně snažili o zvrat. Soupeř pozorně bránil a pokud se naskytla příležitost, držel míč daleko od své branky. V 87. minutě se už tak zraněními zdecimovaná sestava Kosořic musela obejít bez vyloučeného Malíka, který viděl druhou žlutou kartu.
  • Branky: 1. Filip Briestenský - 34. Dvorný, 45. Menčl
  • Rozhodčí: Matoušek - Jeništa, Březnovský