Vitana Byšice - Sokol Kosořice  3:4 (2:1)

V závěru podzimu se kosořickému celku začíná rozpadat obranná řada, po zraněném Štecherovi uslyšel nepříjemnou diagnózu i Maška. Hráče Kosořic přivítalo pěkné prostředí byšického areálu a za slunečného počasí se diváci jistě těšili i na zajímavý fotbal.

A úvodní minuty jistě nezklamaly, i když třetí minuta nenabídla zrovna hezký pohled. V hlavičkovém souboji se střetli domácí Manžel s hostujícím Batalou a prvně jmenovaný s tržnou ranou hned odstoupil. Batala ještě chvíli pokračoval, ale ve 27. minutě musel i on střídat kvůli přetrvávajícím problémům. První čtvrthodina nabídla řadu příležitostí na obou stranách. Nejprve vystrašil svého brankáře domácí Beneš nepovedenou hlavičkou a vzápětí byšický Jindřich hlavičkoval již na správnou branku, jenže vedle. Na druhé straně měl na hranici vápna chvíli volného prostoru Malík, nevydařenou střelu gólman pouze kontroloval. Ve 12. minutě si byšický Lauda naběhl na centr a překonal bezmocného Dufka - 1:0. Kosořickým hráčům na začátku vycházeli rychlé brejky, v zakončení však ani jednou neuspěli. Až po půlhodině hry se hostující Tomášek vydal středem hřiště, kolmicí vyslal do zakončení Kiceluka a ten již nezaváhal. Domácí v průběhu prvního poločasu zahrávali mnoho standardních situací a Kosořičtí v několika případech soupeře neuhlídali. Ve 37. minutě opět míč propadl k nekrytému Menčlovi a po jeho hlavičce se gólman natahoval marně - 2:1. V posledních minutách domácí ještě vyslali na Dufka několik střel, skóre se však do poločasu již nezměnilo.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky hosté vyběhli s cílem úspěšně zakončit některý z brejků a lépe pokrýt hráče v pokutovém území. Po třech minutách hry Kosořičtí splnili první cíl, když po přímém kopu z poloviny hřiště hlavičkující Kiceluk zamířil přesně o tyč, jenže rozhodčí kvůli domnělému faulu branku neuznal. Hráči Kosořic se nakonec dočkali o chvíli později, svým důrazem vybojovali míč pro Sabola, který technickou střelou poslal míč do horního růžku. V úvodu druhého poločasu obě mužstva nakopávala mnoho míčů dopředu a kombinačních akcí k vidění moc nebylo. Další dlouhý nákop však pro Kosořické znamenal poprvé v tomto duelu vedení. Přesně v 68. minutě domácí hráč hlavičkoval do vlastního břevna a odražený míč uklidil Bašus do odkryté branky. Fotbalisté Byšic samozřejmě toužili po vyrovnání. Několikrát také zahrozili a po centru ze strany se dožadovali odpískání pokutového kopu za stažení svého spoluhráče, rozhodčí nechal pokračovat ve hře. V 76. minutě domácí hráč až příliš snadno proklouzl u lajny a přízemní centr napříč vápnem poslal Jurčovský do protipohybu gólmana - 3:3. Závěr utkání nabídl mnoho osobních soubojů a několikrát se i zajiskřilo. Není divu, obě mužstva chtěla zvítězit a posunout se v tabulce zase o něco výš. V kosořické obraně, kde scházeli dva zranění hráči a musel odstoupit i Batala, nezůstal téměř kámen na kameni. Byšičtí v ofenzívě několikrát zadní řadu provětrali, zejména po pravé straně přes Ladu a Jurčovského, jenže poslední minuty nabídly nečekané rozuzlení. Ve třetí minutě nastavení Dufkův dlouhý výkop směřoval k autové čáře, obránce hlídal míč do zámezí, jenže kosořický Tomášek se míče zmocnil. Následný únik ze strany a následné zakončení Tomášek neuspěchal a s příležitostí naložil jako starý mazák. Dufek na pozici brankáře jistě mnoho gólových asistencí nemá, proto měl z vítězné trefy o to větší radost.
  • Branky: 12. Lauda, 37. Menčl, 76. Jurčovský - 31. Kiceluk, 54. Sabol, 68. Bašus, 90.(+3) Tomášek
  • Rozhodčí: Reiprich - Brožek, Štefan