TJF Čechie Čejetice - TJ Sokol Kosořice "A" 1:0 (1:0)

Jedním ze šlágrů kola v okresním přeboru byl duel o čelní pozice v tabulce. Čejetice ani Kosořice ještě na jaře neprohrály. Domácí po vysoké výhře z Krnska určitě měli lepší výchozí pozici než Kosořičtí, kteří v minulém kole neskórovali.

Fotbalisté Kosořic začali zápas kontrolou míče. Jenže v páté minutě po nenápadném nákopu se řítil čejetický Kůtek sám na Dufka a sólo zakončil přesným lobem - 1:0. Inkasovaná branka hosty zaskočila a další chybu v rozehrávce tentokrát nepotrestal osamocený Brož. Až po čtvrt hodině hry se Kosořičtí nachomýtli před soupeřovu branku. Po Macháčově přihrávce a střele Malíka musel zakročit domácí Hubáček v brance. Kosořické nepřesnosti v kombinaci vybízely Čejetické k častým brejkům. Přihrávku Čtyřokého v 18. minutě nezužitkoval Vránek, když z úhlu mířil vedle. Další chyby se hosté nevyvarovali ve 38. minutě. Dvojice hráčů mířila na brankáře, jenže Vránek se šance trochu zalekl a nechal vyniknout hbitého Dufka. I když se hosté snažili o pohlednou kombinaci, účel to příliš nesplnilo. Domácí si v prvním poločase počínali důrazněji a zaslouženě vedli.

Svěřencům trenéra Hájka se příliš nevydařil vstup ani do druhé pětačtyřicetiminutovky. Míč z přímého kopu poslal domácí Kůtek nad branku. Kosořičtí po změně ve vlastních řadách a vystřídání zpřesnili hru a začali více ohrožovat gólmana Hubáčka. Po průniku střídajícího Sedláčka a centru Macháče se do míče opřel Maška, brankář byl však na místě. Hosté začali přebírat iniciativu. V další příležitosti Macháč jen o kousek minul cíl. Kosořičtí největší šance prohospodařili v rozmezí několika minut. Nejprve Maška prodloužil za obranu, ale Macháč v posledním okamžiku nezpracoval míč ideálně. Hned vzápětí Řehák vyslal Malíka a následný centr poslal Kučera z dobré pozice mimo branku. Po ojedinělém brejku mohli domácí pečetit své vítězství, na přihrávku Jaroše ale Vránek ve skluzu nedosáhl.

• Branky: 5. Kůtek
  • Rozhodčí: Mucek - Khol, Musil