Datum: 23. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Jizeran Doubrava "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 1:1 (0:0)

Doubrava ani Kosořice v úvodním kole nové sezóny naplno nebodovaly. Nováček soutěže byl pro Kosořické velkou neznámou. Navíc hosté přicestovali bez nemocných Páry, Pokorného a Bonoma.

Úvodní čtvrthodina patřila hráčům Doubravy, kteří soupeři půjčovali míč jen sporadicky. Ovšem první vážnější šanci si domácí připsali až ve dvacáté minutě, míč po centru Hromady však Odcházel poslal hlavou jen do Dufkovy náruče. Fotbalisté Kosořic nadále rychle ztráceli míče. Až o pár minut později akce Macháče s Malíkem trochu vyděsila doubravského Fillu. Po této akci se Kosořičtí postupně dostali více do hry a byli nebezpečnějším mužstvem. Batalovi se podařilo vystihnout výhoz brankáře, jenže ten ještě svou chybu napravil, když Krausův lob vytáhl nad břevno. Další povedenou akci si hosté připsali ve 30. minutě. Po spolupráci Lochmana s Adámkem druhý jmenovaný odcentroval, jenže Batalovi scházeli centimetry. Stejnému hráči se podařilo hlavou zakončit o chvíli později a Filla předvedl reflexivní zákrok, kterým zachránil domácí od pohromy.

Hráči Kosořic dobře navázali na výkon s konce prvního poločasu, jenže výraznější příležitost si nevypracovali. Následovalo několik nepřesností na obou stranách. V 61. minutě však domácí Mikschl nasměroval své mužstvo blíže k premiérovému vítězství v okresním přeboru. Nenápadná střela z 25 metrů skončila až v kosořické síti. Vstřelená branka dodala zápasu nový impuls. Hráči Doubravy v euforii nebyli daleko od druhé vstřelené branky. Únik Pálky však zůstal bez zakončení. Na druhé straně si Malík poradil s obráncem, odcentroval a stoper ve snaze odkopnout míč nastřelil jen spoluhráče. Míče se zmocnil Maška, jenže z bezprostřední blízkosti netrefil branku. Utkání v těchto minutách nabídlo zajímavou podívanou. Kosořičtí sahali po vyrovnání také ve 73. minutě. Kučerův rohový kop sklepl Macháč, ale Batala slabší nohou mířil nad. Domácí náhle zjistili, že jednobrankový náskok jim ke třem bodům nemusí stačit a s řešením přispěchal Pálka. Jenže Dufek výborným zákrokem šanci zmařil. Na podruhé se nevedlo ani Mikschlovi, jenže mířil vedle. V závěrečných minutách už Kosořičtí vsadili na riziko. V 82. minutě ještě Macháčem prodloužený míč netrefil Tříska ideálně. O chvíli později však po rohovém kopu Adámek lehce tečoval míč a k odraženému se nejrychleji dostal Batala a tentokrát již prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Fotky ze zápasu

• Branky: 61. Mikschl - 88. Batala
  • Rozhodčí: Kožej - Šebela, Chládek
  • Diváků: 78