TJ Sokol Kosořice "A" - ZD Kostelní Hlavno 1:1 (1:1)

Los dvacátého kola proti sobě svedl týmy s několika společnými statistikami. Kosořice ani Kostelní Hlavno na jaře doma ještě nevyhrály, za to pravidelně remizují. Přesněji řečeno všechny jarní domácí zápasy obou týmů zatím skončily smírně.

Kosořickým na rozdíl od soupeře se již podařilo vyhrát, což samozřejmě chtěli potvrdit i doma. Úvod ze strany domácích nebyl špatný a hráči Kosořic si pár náznaků vypracovali. Navíc se v osmnácté minutě ujali vedení. Dlouhý nákop Fingerhuta nasměroval hlavenský Srnec nešťastně přímo na nohu Macháče a ten bez rozmyslu prostřelil brankáře. Zatím jediný dnešní střelec hned vzápětí přihrál Fingerhutovi, jehož střelu pod břevno však gólman zlikvidoval. Hráči Kostelního Hlavna s první nabídnutou šancí na vyrovnání nepohrdli. Ve 27. minutě po dlouhém nákopu do vápna posoudil rozhodčí Nejedlo souboj obránce s hostujícím Sůrou jako nedovolený a nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Jiří Zvoníček a i když Kraus střelu vyrazil, sám střelec ještě stihl míč dorazit - 1:1. Po inkasované brance už kosořická obrana nepůsobila tak kompaktně jako na začátku zápasu. Akci Tudošiho zastavila obrana až na poslední chvíli a vzápětí střelu Sůry likvidoval až brankář. Hlavenský Sůra byl i u další šance hostí, tentokrát ale mířil vedle. Ve 45. minutě vystihl Jindřich Bůžek Malíkovu přihrávku brankáři. Hostující útočník sice obešel brankáře, ale centr z úhlu odvrátil Pára za branku.

Domácí výkonem navázali na první poločas a soupeře pustili k několika nebezpečným střelám. Z velké dálky to zkoušel hlavenský Jindřich Bůžek a vůbec ne špatně. V 60. minutě střílel z lepší pozice Jiří Zvoníček, ale Kraus bravurním zákrokem míč vytěsnil. Domácí se nedokázali dostat do tempa, důraznější hosté nadále pokračovali v ostřelování. Gólově však nedokázal zamířit ani Pavel Zvoníček z hranice velkého vápna. Také spoluhráči Jindřich Bůžek a o chvíli později Tudoši hlavou skórem nepohli. Snad jedinou akcí Kosořic po změně stran stojící za zmínku vymyslel Grus na pravé straně. Zpětnou přihrávkou našel ve vápně Fingerhuta, kterému ale střela nesedla. Ještě v závěrečných minutách po přímém kopu hostujícího Martina Bůžka a teči kosořického hráče zazvonila tyč Krausovy branky. Už zmiňovaná statistika tak platí i nadále.

• Branky: 18. Macháč - 27. Jiří Zvoníček (pen.)
  • Rozhodčí: Nejedlo - Dragoun, Kožej