Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

ZD Kostelní Hlavno - TJ Sokol Kosořice "A" 2:1 (0:0)

Z týmů Kostelního Hlavna a Kosořic sehráli páteční "májovou" dohrávku pouze domácí. Hosté odložené utkání sehráli již ve středu a v tomto střetnutí postrádali několik hráčů. Kosořičtí proto přicestovali posíleni hráči z "B" mužstva a po čtvrt roce i s Adámkem.

Hráčům Kostelního Hlavna pár minut trvalo než se dostali do zápasového rytmu. Přesto měli v deváté minutě doposud největší šanci. Sólo Zvoníčka však kosořický Kraus zlikvidoval. Stejně tak na druhé straně Musil střelu Fingerhuta. Odraženého míče se zmocnil Kraus a technickou ranou obstřelil gólmana, ale trefil pouze tyč. Od dvacáté minuty domácí přidali a několikrát kosořického Krause zaměstnali. Ve 23. minutě přihrál hlavenský Novák do vápna Pavlovi Sůrovi, který odcentroval přes vyběhnuvšího brankáře, jenže před prázdnou brankou úřadoval hostující Batala. V dalších minutách scházelo více přesnosti na obou stranách. Domácí se prezentovali nepřesnými střelami Pavla Sůry a Tomana. Na straně hostí se po míči z kopaček Krause marně natahoval Batala.

Kosořičtí do druhé pětačtyřicetiminutovky nevstoupili zrovna šťastně. V 51. minutě hosté chybovali ve středu hřiště a domácí rychlou souhrou vyslali do sóla Tomana. Z akce zavánějící postavením mimo hru už hlavenský útočník nabídnutou šancí nepohrdl a střelou podél brankáře otevřel skóre. Další vlnu emocí vyvolala akce z 59. minuty. Atak na kosořického Malíka zůstal bez povšimnutí a při následné akci v pokutovém území tentokrát hlavní arbitr označil skluz kosořického Štechera na protihráče za nedovolený a nařídil pokutový kop. Zásah Krause však nezabránil míči v cestě do sítě - 2:0. Kosořičtí neskládali zbraně, jenže naráželi na pozornou obranu soupeře. S přibývajícími minutami se hra začínala kouskovat vinou řady soubojů a emocí. Fotbalovější momenty tak přinesl až závěr zápasu. Nejprve si v 83. minutě na centr za obranu naběhl střídající Adámek a hlavičkou překonal bezmocného brankáře - 2:1. I u další akce byl hostující středopolař. Přihrávkou do strany našel Macháče, ten však z dobré pozice mířil velmi nepřesně. O vyrovnání se už Kosořičtí nepokusili, jelikož hlavní rozhodčí v 88. minutě ukončil zápas.