Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

ZD Kostelní Hlavno - TJ Sokol Kosořice "A"  1:1 (1:1)

Ve šlágru sedmého kola cestovaly třetí Kosořice na půdu čtvrtého Kostelního Hlavna. Oba týmy shodně prohrály pouze v Kněžmostě a v tabulce měly stejný počet jedenácti bodů.

Kosořickým by se hodila třítýdenní pauza jako je momentálně v nejvyšší české soutěži. Zejména k doléčení zranění a tréninku, jak lépe zvládnout začátky poločasů. Hosté měli opět slabší vstup do zápasu a od třetí minuty prohrávali. Míč po standardní situaci od rohového praporku proletěl skrz zeď a na přední tyči ho Jindřich Bůžek poslal pohotově do sítě. Až poté se ke slovu dostali také Kosořičtí. V jedenácté minutě pronikl Grus do vápna a zpětnou přihrávkou našel Macháče. Střela z jedné však zamířila pouze do břevna. O minutu později se na hranici vápna uvolnil s míčem Sabol a tečovaná rána obráncem skončila mimo dosah brankáře - 1:1. Hosté vycítili šanci na rychlý obrat a převzali iniciativu. Hlavenský brankář nevyboxoval míč po rohovém kopu zrovna ideálně, jenže v houštině těl se lépe zorientovali domácí a následná hlavička Macháče mířila doprostřed branky. Za zmínku stojí také tečovaná rána kosořického Niklfelda a akce Malíka s Macháčem, kterou na poslední chvíli hasil jeden z obránců. V poslední čtvrthodině prvního poločasu se hrálo bez šancí, za zmínku stojí pouze pěkná rána domácího Martina Bůžka z přímého kopu.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení útlumu Kosořických a naopak velké aktivity domácích. Již v 52. minutě se hlavenský Toman ocitl v blízkosti branky, ale v obtížné pozici míč netrefil. Hned vzápětí tentýž hráč tvrdou ranou vyprášil Pokorného rukavice. Velké štěstí měli hosté v 58. minutě po vyložené šanci soupeře. Hlavenský hráč po slalomu středem hřiště naservíroval míč zcela volnému Sůrovi, který ale v této situaci zklamal a míč poslal vedle branky. Hosté přečkali tlak bez úhony. Postupem času zklidnili hru a drželi více míč na svých kopačkách. Kosořickým pomohlo i vyloučení Jindřicha Bůžka po druhé žluté kartě za nevybíravý zákrok na Třísku. V početní výhodě si slibný střelecký pokus připsal Sabol, ale míč skončil těsně vedle Musilovy tyče. Hostující útočník o chvíli později tentokrát nabyl Niklfeldovi a jeho pěknou ránu z 25 metrů neméně vydařeným zákrokem zlikvidoval hlavenský gólman.

• Branky: 3. Jindřich Bůžek - 12. Sabol
  • Rozhodčí: Šebela - Svoboda, Bezucha