Datum: 26. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

FK Loučeň - Sokol Luštěnice  3:2 (2:1)

Na mini derby dvou „L“, ovšem každý z jiného okresu, dorazila v sobotním dopoledni slušná divácká návštěva.

Papírovým favoritem byli hosté, Steklý to však v sedmé minutě gólově nepotvrdil. Stejně tomu bylo i na druhé straně. Po centru Tětka zakončoval mimo Štěpánek. Skóre se nezměnilo ani po rohovém kopu Luštěnic, kdy Archman vrátil míč před branku a zakončující hráč mířil nad. Tyto příležitosti vygradovaly v 17. minutě. Tětek se rozběhl po pravé straně a stále platí, když nevíš co s míčem, vystřel. Přízemní střela se odrazila od tyče do gólmana a poté za brankovou čáru – 1:0. Uběhly tři minuty a domácí opět udeřili. Štěpánek prodloužil na Tětka a ten z podobné pozice prostřelil Hejduka podruhé. Zdálo by se, že po dvou rychlých gólech se Luštěnice položí, opak byl pravdou. Ve 22. minutě si stoper Kopa udělal výlet do vápna Loučeně a hlavou přehodil vyběhnuvšího Lorence. Poté si diváci na vážnější příležitost počkali do 36. minuty. Loučeňský Škuthan se opřel do míče a brankář ho s vypětím sil vyrazil mimo své tyče. Jak se prosadit před soupeřovu branku ukázal svým spoluhráčům opět Kopa. U postranní čáry si poradil s dvojicí obránců, ale jeho přihrávku v dobré šanci nevyužil Holčapek. Ve 40. minutě se u míče opět ocitl Kopa. Jeho střelecký pokus skončil vysoko nad.

Do druhého poločasu vstoupily Luštěnice na výbornou. V 55. minutě po závaru před brankou zachránil hosty brankář. Proti následné střele Janů byl už krátký – 2:2. Vedení mohl Loučeni vrátit Dědek. Po přímém kopu Holánka však u tyče nedokázal míč propasírovat za brankovou čáru. Gólově se za domácí neprosadili Bobek, ani o minutu později Tětek. Rozhodující okamžik přišel v 73. minutě. Na centr z pravé strany si naskakovala hned dvojice hráčů Loučeně. Tím úspěšnějším byl Štěpánek, když jeho hlavička skončila u pravé Hejdukovy tyče – 3:2. Hráči Luštěnic už v závěru utkání nic kloudného nevymysleli a domácí si tak připisují velmi důležité tři body v boji o záchranu.

• Branky: 17., 20. Tětek, 73. Štěpánek - 22. Kopa, 55. Janů
  • Rozhodčí: Pixa - Vrbánek, Slavskovský
  • Diváků: 132
  • Loučeň: Lorenc - Krupička, Holler, Holánek, Holub - Tětek (82. Hofírek), Dědek, Bobek, Škuthan (89. Balcar) - Štěpánek, Kunc
  • Luštěnice: Hejduk - Zvěřina, Kopa, Fišera, Zubatý - Janů, Bůžek, Holčapek, Steklý (37. Dvořák) - Jakubův, Archman