Datum: 27. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Luštěnice - FC Bílé Podolí  1:1 (0:0)

Luštěnice minulý víkend podlehly Loučeni a v domácím prostředí chtěly uhrát body s Bílým Podolím.

Byli to právě domácí, konkrétně Janů, kteří se postarali o první střelu. V osmé minutě o něco přesněji mířil Hůlka. Za jeho střelou se hostující brankář pouze ohlédl. Hráči Podolí se osmělili po čtvrthodině hry. Průnik Šáleného zastavily až Hejdukovy rukavice. Míč se za záda luštěnického gólmana dostal až v 19. minutě. Branka však kvůli ofsajdovému postavení Semínka nebyla uznána. Blízko gólu byli i domácí. Po Bůžkově standardní situaci Kopa orazítkoval břevno. Asi největší příležitost prvního poločasu nevyužil luštěnický Fišera. Přetažený centr hlavou netrefil. Po půlhodině hry domácí brankář špatně vyboxoval míč. Vše ale napravil, když vytáhl Šáleného hlavičku nad branku. Poločasový stav nezměnil ani na druhé straně hlavičkující Jakubův.

Branky se diváci dočkali hned po změně stran. Nejprve gólmana Podolí vystrašil opět Jakubův. O minutu později už luštěnické fandy rozjásal Kopa poté, co si naběhl na dlouhý pas Bůžka a s přehledem zavěsil. V utkání spíše bojovného rázu než fotbalového se na další šanci čekalo až do 72. minuty, kdy se o vyrovnání postarali sami hráči Luštěnic. Centr do vápna sklepl Fišera hlavou pro svého brankáře. Ten si však nekřikl a domácí bek zamířil do své sítě – 1:1. Vedení mohl týmu z Boleslavska vrátit střídající Steklý. Pěkný Bůžkův míč do vápna sice nezasáhl, ale i tak měl Beran plné ruce práce. O výhře mohli rozhodnout i hráči Bílého Podolí. V 88. minutě se po přihrávce Šáleného uvolnil Spáčil a střelou těsně nad tak tak že nerozesmutněl domácí příznivce. Vyloženější příležitost měl v nastaveném čase hostující Fejfar. Proti jeho jedovaté střele vytáhl Hejduk parádní zákrok.

• Branky: 49. Kopa - 72. Fišera (vlastní)
  • Rozhodčí: Valín - Machýček, Šnýdr
  • Diváků: 93
  • ŽK: 2:2
  • Luštěnice: Hejduk - Zvěřina, Bůžek, Fišera, Janů - Krohlák, Holčapek, Kopa, Hůlka - Archman (46. Steklý), Jakubův
  • Bílé Podolí: Beran - Toman, Semínko, Svoboda, Bíža - Fejfar, Štoček, Skala, Spáčil - Šálený, Jelínek
Ohlasy trenérů:

Karel Horák (Sokol Luštěnice): Potřebovali jsme dnes vyhrát. K dispozici jsme měli navíc hráče z dorostu. V prvních minutách jsme si pár šancí vytvořili, pak jsme zase zbytečně zalezli. Druhý poločas se už jen dohrával. Malý tlak jsme si vynutili, ale prakticky bez šancí. Byl to hlavně boj než nějaké pohledné utkání. Jednu šanci jsme sice proměnili, ale vzápětí si dáme vlastní gól po špatné komunikaci mezi brankářem a obráncem. Vyhrát mohla obě mužstva, nakonec nevyhrál nikdo.