Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Luštěnice - Sokol Kounice  5:0 (2:0)

Kounice ještě před samotným výkopem musely udělat změnu v sestavě, kvůli zranění musel mezi tři tyče zaskočit Práchenský, jenž byl v zápise uveden jako hráč v poli.

Domácí chtěli proti předposlednímu týmu zabrat a odčinit vysokou porážku z Tuchoraz. To mohl potvrdit již ve druhé minutě Steklý po přihrávce Kopy, jeho střelu však brankář vyrazil. Standardní situace Luštěnic většinou znamenají pro soupeřovu obranu velké nebezpečí. Po přímém kopu clonili Práchenskému hned dva hráči a hostující gólman se štěstím odvrátil na rohový kop. Stav utkání se měnil až ve 26. minutě, kdy hlavní sudí odpískal nepřímý volný kop poté, co kounický brankář chytil míč směřovaný od vlastního spoluhráče. Na brankovou čáru se sešikovalo všech jedenáct hráčů hostí, které po rozehrávce nakrátko nekompromisně prostřelil Bůžek. Domácí o šest minut později udeřili podruhé. Centr Hůlky z nulového úhlu přeletěl gólmana a k překvapení všech diváků skončil za brankovou čárou. K třetí brance měl blízko ve 37. minutě Kopa po přihrávce Bůžka. Jeho umístěnou střelu brankář s námahou vyrazil. Luštěnice pak mírně polevili, ale soupeř si vážnější šanci nevytvořil.

Na začátku druhého dějství se hra přelévala ze strany na stranu. V 53. minutě střílel Martin a jeho ránu tečoval do protipohybu gólmana Rozumný. Míč nakonec o kousek minul luštěnickou branku. Ve vápně Kounic brankář nedůrazně vyboxoval míč a nabídl příležitost Jakubů. Střele do odkryté branky se však do cesty postavil obránce a míč odehrál do bezpečí. Na druhé straně vyslal pěknou střelu Bylina. Větší aktivita ve druhém poločase směrem dopředu rozhodně Kounicím nechyběla, ale útoky narážely na pozornou obranu domácích. Naopak defenzíva hostí už tak nepropustná nebyla. Kopa prošel středem hřiště až do vápna, kde s přehledem překonal brankáře potřetí. S přibývajícím časem se v luštěnickém podání rodilo víc a víc brejků. Po akci Hůlky s Holčapkem měl k zakončení dostatek času Jakubův, zakončení ale scházelo více přesnosti. V 85. minutě málem překvapil kounického brankáře Bůžek. Jeho přímý kop z velké dálky orazítkoval břevno. Gólově se zadařilo až o dvě minuty později. Dva střídající hráči, Archman se Zubatým, okořenili pěknou akci čtvrtou brankou po střele druhého jmenovaného podél gólmana. Příležitosti hostí přišli až příliš pozdě, navíc s nulovým efektem. Střelu Janečka Vlk reflexivně vyrazil, stejně tak i snahu Moravce. Vydařený zápas Luštěnic ještě pátým zásahem podtrhl Bůžek, který zpoza vápna viděl gólmana trochu více před brankou a elegantním přehozením stanovil na konečných 5:0.

• Branky: 27. a 90. Bůžek, 33. Hůlka, 69. Kopa, 87. Zubatý
  • Rozhodčí: Hejný - Šípek, Hocek