Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Luštěnice - SK Rejšice  3:2 (2:0)

Prestižní derby v I.B třídě odstartovalo předposlední kolo sezóny. Stále zůstává tajenkou, kdo ze skupiny B postoupí do I.A třídy. Rejšice stále zvažují klady a zápory působení ve vyšší soutěži.

Hostující hráči i přes jisté vítězství v soutěži začali aktivněji, proti nebezpečné střele Bartoně však musel nejprve zasahovat rejšický Beran. Na druhé straně se drzým průnikem prezentoval Novotný, jehož akci nakonec obrana zastavila. Brankou neskončila ani střela Barančoka a následná dorážka Putoríka. V dalších minutách hry se iniciativy chopily Luštěnice. Z jejich snažení vzešla po narážečce s Batalou pěkná střela Kopy, ale gólové radosti se diváci dočkali až o dvě minuty později. Po rohovém kopu si vítr pohrál s míčem a hlavičce Kopy se do cesty postavil obránce. Podle názoru sudích byl míč již za brankovou čárou - 1:0. I nadále se příležitosti střídaly na obou stranách, v rejšickém dresu ale dvakrát zradila koncovka Zdražila. Hráči Luštěnic byli o poznání produktivnější a gólem do šatny odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Nejprve sice po Zikmundově přihrávce vychytal gólman Jakubů, v posledních vteřinách hry si na Dušičkovu přihrávku seběhl Bartoň a nekompromisní střelou stanovil poločasový výsledek.

Po změně stran už rejšická defenzíva nefungovala naplno, když hosté při výpadech dopředu zapomínali na zadní vrátka. Po jednom z brejků se na bránu řítil Zikmunda, který přihrál lépe postavenému Holčapkovi. Jeho zakončení brankáře Berana nikterak nezaměstnalo. V 56. minutě tentokrát vzal Zikmunda celou akci na sebe a po kličce gólmanovi zakončoval do prázdné branky - 3:0. Už tak kruté skóre mohl navýšit Jakubův, ale nedokázal trefit odkrytou branku. Šanci zavánějící gólem si Rejšice vypracovaly až v 73. minutě, po vysunutí Jonem mířil Novotný vedle vzdálenější tyče. O tři minuty později se k Beranovi přiklonilo štěstí při hlavičce domácího Batali, kdy míč orazítkoval tyč. Závěrečná desetiminutovka patřila hostujícímu týmu, který zásluhou Hanuše snížil z pokutového kopu po faulu na Zdražila. Rejšice zdramatizovaly utkání minutu před koncem řádné hrací doby, když centr z levé strany usměrnil za Skalákovy záda Nastoupil. Nakonec málem domácí místo tří bodů brali pouze jeden. V nastaveném čase směřoval míč v pokutovém území na hlavu Putoríka, který jej však nedokázal lépe usměrnit.

• Branky: 28. Kopa, 45. Bartoň, 56. Zikmunda - 82. Hanuš (pen.), 89. Nastoupil
  • Rozhodčí: Hurych - Karlík, Vinter