TJ Sokol Kosořice "B" - TJ Sokol Jabkenice 3:6 (3:4)

Stejně jako fotbalisté "A" týmu, tak i hráči rezervy nastoupili v prvním červnovém víkendu proti jednomu z aspirantů na postup.

Místní derby nabralo od začátku utkání rychlý spád. Již v páté minutě přebral míč za hranicí vápna kosořický Darmoš a pěknou ranou poslal svůj tým do vedení. Vedení domácích ale trvalo pouhých pět minut. Z chybné rozehrávky se do úniku dostal Varvarynets, kterého v pokutovém území nedovoleně zastavil Drahota. Nařízený pokutový kop se štěstím proměnil Kos. Tím však výčet jabkenických úspěchů neskončil. V 15. minutě se hostujícímu celku podařil další brejk a Varvarynets podruhé v zápasu úspěšně překonal Vítka. Vzápětí byl úspěšný i Janák a s domácími to vypadalo špatně. Hráčům Jabkenic se dařilo kombinovat daleko lépe než soupeři. Kosořičtí tak spíše spoléhali na dlouhé nákopy. Ve 24. minutě následoval dlouhý míč Darmoš, avšak byl nedovoleně sražen brankářem. Z nařízeného přímého kopu, ač z úhlu, zamířil Jiří Boháček tvrdou střelou pod břevno - 2:3. Výčet střelců nebral konce, ve 31. minutě Zveřina využil další skulinku v kosořické defenzívě. I na tu branku domácí zareagovali. Po rohovém kopu brankář Havlát podběhl míč a Libor Boháček hlavou usměrnil míč do odkryté části branky.

Do druhého poločasu vyběhl i jabkenický Šťastný, který nahradil Kubína. Tomu stačilo pouhých pět minut, aby navýšil vedení hostí již na 3:5. Kosořickým v 64. minutě svitla naděje v podobě vyloučení Zvěřiny, které viděl v rukou rozhodčího druhou žlutou kartu. I v oslabení ale hosté znovu udeřili. Přetažený míč z rohového kopu usměrnil do sítě Michal Boháček. Poté se síly na hřišti vyrovnaly, zraněného Lochmana už neměl na domácí lavičce kdo nahradit. Domácí snaha o zkorigování vyzněla vniveč. Fotbalisté Jabkenic své vedení bez problémů udrželi až do závěrečného hvizdu.

• Branky: 5. Darmoš, 24. Jiří Boháček, 33. Libor Boháček - 10. Kos (pen.), 15. Varvarynets, 22. Janák, 31. Zvěřina, 50. Šťastný, 72. Michal Boháček
  • Rozhodčí: Černý