Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

FK Uhlířské Janovice - Sokol Kosořice  1:2 (1:1)

Po dvou výhrách byla před Kosořicemi další bitva o záchranu.

První střelu na bránu poslal hostující Dědek, ta ovšem postrádala razanci. V osmé minutě centroval Stoupa, ale před dotírajícím Jíchou odehrál míč Antoš. Úvodní branku zápasu obstaral ve 23. minutě Jícha. Na centr z levé strany obránce nedosáhl a janovický útočník překonal Kortuse. Kosořice se snažily odpovědět šancí Bejdy. Střelu zpoza vápna gólman zlikvidoval pěkným zákrokem. Odražený míč z následného rohového kopu skončil po střele Hrechka na tyči a dobíhajícímu Bejdovi nebyl uznán gól ze sporného ofsajdu. Hosté si spravili chuť o minutu později. Na Bejdův centr si vyskočil Boháček a míč se zastavil až v janovické síti - 1:1. Tato branka vlila hostům do žil novou krev. Ve 31. minutě Kořínek nádhernou střelou z 30ti metrů vybídl k fantastickému zákroku Vernera. Tentýž hráč byl i u další šance hostí, tvrdou střelu opět zneškodnil dobře chytající brankář. Ve 42. minutě na druhé straně centroval Stoupa, ale Kulhánek se po míči natahoval marně.

Druhý poločas načal střelou z dálky domácí Sojka. V 50. minutě vyslal Antoš do dobré šance Darmoše, ten si poradil s obráncem ale ne s gólmanem. O dvě minuty později se gólově neprosadil ani kosořický Dědek, to když nedosáhl na přihrávku před odkrytou branku po souhře Darmoše s Kořínkem. Na druhé straně poslal hráč Janovic do sóla Jíchu, jehož střelu zastavila tyč a před zakončujícím hráčem do prázdné brány odehrál míč do bezpečí Hrechko. V 65. minutě po rychlé akci domácích zachránila Kosořice opět tyč. Patnáct minut před závěrečným hvizdem vyloučil hlavní sudí hostujícího Černého po druhé žluté kartě a Kosořice tak dohrávaly o deseti. O zápasu mohl rozhodnout jeden hráč z každého mužstva. Z domácího týmu byl ve dvou šancích střídající Veliký. V první možnosti mířil hlavou nad a v při druhém pokusu taktéž hlavou opět nepřesně. Své příležitosti nevyužil a tak o osudu utkání rozhodl kosořický Dědek. Nejprve mířil po přihrávce Volemana těsně vedle. Rozhodující okamžik přišel v 80. minutě, kdy po přímém kopu Bejdy nadělil oslabenému týmu tři body. V samém závěru utkání se domácí snažili o vyrovnaní, ale časté chyby v rozehrávce posílaly Kosořice do nebezpečných brejků. Bejda ani Hrechko však už skóre nezměnili.

Divácky pohledné utkání vyhrálo šťastnější mužstvo.

• Branky: 23. Jícha - 26. Boháček, 80. Dědek
  • Rozhodčí: Lerch - Richtár, Svoboda