Sokol Kosořice "B" - SK Klášter Hradiště "B"  2:1 (2:0)

V dalším utkání chtěli fotbalisté Kosořic potvrdit vítězství z minulého kola na Skalsku a do tabulky si připsat třicátý bod v soutěži.

Hned od začátku zápasu převzali domácí otěže hry. Hráči rezervy Kláštera se v první dvacetiminutovce nedostali ze své poloviny hřiště. Kosořičtí útočníci Darmoš s Krucinou ale zahazovali šance jako na běžícím pásu. Nejprve vysunul Darmoš Krucinu, poté Boháček Darmoše, ale jasné gólové příležitosti zůstaly nevyužity. Několikrát se před domácí branku dostal také soupeř, jenže pozorná obrana bez problémů odolávala. Ve 30. minutě po autovém vhazování obešel Boháček dva protihráče a s přesným centrem už naložil Krucina na výbornou. Hosté vážněji zahrozili až o pět minut později. Centr z pravé strany skončil k údivu všech na tyči a odražený míč obrana odvrátila do bezpečí. Ve 38. minutě zatáhl kosořický Darmoš míč do vápna a předložil ho před odkrytou branku Stehlíkovi - 2:0.

Ve druhém poločase domácí polevili v koncentraci a hráči Kláštera vycítili příležitost ke zdramatizování zápasu. Jak své šance neproměňovali Darmoš s Krucinou v první pětačtyřicetiminutovce, tak ve stejném stylu pokračovali i po změně stran. Po ose Boháček, Vavrik, Krucina se míč dostal k Darmošovi na malé vápno, ale ten trestuhodně přestřelil. Hosté se vrhli do útoku a domácí podnikali rychlé výpady do otevřené obrany. Jenže šance domácích útočníků končily mimo branku. V 65. minutě fotbalisté Kláštera předvedli soupeři, jak proměnit šanci. Po centru z levé strany míč propadl před branku, kde ho hostující útočník nejprve netrefil a v pádu se mu míč odrazil od zadní části těla za brankovou čáru. Po zbytek utkání hosté usilovali o vyrovnaní, ale obrana soupeře dobře bránila hubený výsledek a vysílala své hroty do brejků. Ovšem útočné duo Kosořic si počínalo stejně jako v průběhu celého zápasu - střelami mimo tři tyče. Domácí nakonec tři body uhájili.

• Branky: Krucina, Stehlík
  • Rozhodčí: Mucek