Datum: 20. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - TJ Sokol Kněžmost 3:1 (0:1)

Poslední zápas hráli Kosořičtí na domácím hřišti a chtěli se se sezónou rozloučit vítězně. Hosté z Kněžmosta navíc dorazili pouze s deseti hráči. Pozici snajpra si v posledním duelu sezóny chtěl vyzkoušet také brankář Jakub Kraus a jeho prosby byly vyslyšeny.

V první šanci zápasu se ocitli domácí, když právě zmiňovaný Kraus po centru Malíka hlavičkoval zblízka pouze do Moce. Po pár minutách to byli opět domácí, kdo zahrozili před Mocovou brankou. Grusovu střelu však gólman zlikvidoval. Domácí borci měli míč častěji na kopačkách, ale postupem času hrozilo nebezpečí spíše z brejků Kněžmosta. Ve 20. minutě se dostali do šance také hosté. Po ose Tomáš Beran – Kastner – Josef Beran zakončoval posledně jmenovaný, jeho střela však těsně minula Dufkovu bránu. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale výraznější šance nepřicházely. Z ojedinělé příležitosti se prosadili hosté, kdy Kastner zakončil rychlou kombinační akci a poslal hosty do vedení. Oba týmy si v závěru poločasu vypracovaly ještě po jedné šanci. Grus si udělal místo na hranici vápna a jeho střela skončila těsně vedle tyče. Na druhé straně zakončoval po standartní situaci Josef Beran, Dufek ale výborně zasáhl. Fotbalisté Kosořic v prvním poločase nedokázali využít početní převahy. Přihrávky na polovině hřiště nebyly pro soupeře nebezpečné a před pokutovým územím byli doposud domácí bezzubý.

Tři minuty po zahájení druhého poločasu však kosořický Martin Adámek vybojoval téměř ztracený míč a ve skluzu ho poslal před branku. Do míst, kde číhal Kraus a ten hlavou ozdobil svůj start mimo branku vyrovnávacím gólem. Do další velké šance se dostal Malík, který trefil pouze hostujícího gólmana. Kosořičtí oproti prvnímu dějství přidali v nasazení a v 55. minutě se opět radovali. Pokorný přesným centrem našel ve vápně Krause, jeho pokus nůžkami ještě hosté odvrátili, ale na následnou střelu Malíka ze 20 metrů byl Moc krátký 2:1. V dalším průběhu zápasu se k zajímavým střelám dostali ještě Martin Adámek a Pára, ale ani jeden z nich netrefil branku. Hosté zahrozili dvěma nepřesnými pokusy Šrytra. Domácí nadále útočili, hlavně agilní Malík zásoboval spoluhráče přihrávkami z pravé strany. Hráči Kněžmosta museli spoléhat na brejky a defenzíva Kosořic ale většinu akcí zlikvidovala. V závěru zápasu ještě Boháček posunul míč na Jakubůva , ten se otočil ve vápně a přihrál na Darmoše, který pohodlně zvýšil na 3:1.

• Branky: 48. Kraus, 55. Malík, 83. Darmoš - 27. Kastner
  • Rozhodčí: Chlastáková - Petr Pažout, Postránecký