Datum: 20. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kněžmost - TJ Sokol Kosořice "A" 4:0 (2:0)

Typicky anglické počasí "ozdobilo" poslední kolo podzimní části sezóny. Sobotní zápas v Kněžmostě se tak hrál na podmáčeném terénu. Domácí doma na podzim kapitulovali pouze jednou, Kosořičtí tu navíc už několik sezón nedokázali zvítězit.

Utkání mělo svižný začátek a v úvodních deseti minutách nabídlo pro diváky zajímavou podívanou. Již ve druhé minutě utekl hbitý Martin Moc, jenže zacílil těsně vedle. O dvě minuty později však už po centru Čadila mířil přesně - 1:0. Ihned po inkasované brance se osmělili i fotbalisté Kosořic. Po souhře Malíka s Třískou druhý jmenovaný odcentroval, osamocený Pokorný pohotově vystřelil, avšak mimo branku. Na druhé straně se dvakrát blýskl brankář Dufek proti šancím Špringla. Úvodní desetiminutovku zakončili hosté. Centrující Malík našel Pokorného, jehož hlavičku gólman vytěsnil mimo branku. V následujících minutách se hosté pokoušeli o srovnání stavu, jenže až na několik náznaků brankáře příliš neohrozili. Naopak po půlhodině hry se opět připomněli domácí. Po přihrávce Čadila okamžitě střílel Trakal, ale Dufek opět své spoluhráče podržel. Ve 37. minutě se Kosořičtí pokusili vystavit soupeře do ofsajdu, asistent na pomezí však praporek nezvedl a Martin Moc se řítil do další šance. Následnou přihrávku si Batala ve skluzu srazil do vlastní sítě. Protesty už na dvougólovém vedení Kněžmosta nic nezměnily. Poslední minuty prvního poločasu byly ve znamení spíše debat Kosořických s rozhodčím ohledně některých výroků. A ve většině případů oprávněné. Ve 43. minutě navíc hlavní arbitr vyloučil kosořického Štechera za faul po odehrání míče.

Také ve druhém poločasu začali domácí aktivněji. Šrytr přihrál rozběhnutému Martinu Mocovi, ale kosořický Dufek předvedl dobrý reflex a šanci zmařil. V 55. minutě dostali hráči Kněžmosta výhodu standartní situace. Tomáš Beran zahrával přímý kop, gólman míč vyrazil a nejrychleji u míče byl Martin Moc - 3:0. Domácí měli více ze hry, což dokázali vyjádřit i gólově. Martin Moc dokázal potrestat ztrátu míče a střelou k tyči zkompletoval hattrick. Hosté ani za tohoto stavu nesložili zbraně a v 65. minutě po rychlé rozehrávce rohového kopu Sedláček centroval na zadní tyč, jenže Batala už z úhlu zakončoval nad branku. Domácí v závěru už uspokojeni náskokem trochu polevili a hosté se pokusili alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek. V 75. minutě nastoupil střídající Dragnev, který se hned zapojil do útočné akce. Malík však vytěžil jen rohový kop. A právě po něm se do míče opřel Pára a orazítkoval břevno. Po akci Bonoma neuspěl ani Darmoš.

• Branky: 4., 55. a 60. Martin Moc, 37. Batala (vl.)
  • Rozhodčí: Kubín - Šulc, Vokál (delegát Paulus)