Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - SK Kosmonosy  0:0

V 18. kole I.B třídy hrály týmy ze dna tabulky o důležité body. Kosořičtí v případě vítězství mohli dnešnímu soupeři odskočit v tabulce na šest bodů. Obě mužstva ale nezažívají nejlepší období, hosté na jaře vstřelili dvě branky a domácí pouze jednu.

Aktéři dnešního střetnutí si jistě uvědomovali důležitost dnešního utkání, což se projevovalo i na mnoho nepřesnostech. Domácí si i přesto vypracovali řadu dobrých šancí. Ve čtvrté minutě Sabol předložil míč Sedláčkovi, který orazítkoval břevno. Další pěknou akci viděli diváci až ve 22. minutě, kdy se na polovině hřiště zmocnil míče Grus. Bez  problémů se dostal na hranici vápna, zmátl obránce, jenže slabší nohou mířil nepřesně. Hostující brankář se musel vyznamenat až při další střele. Míč zatáhl podél lajny opět Sabol a Tomáškovu ránu Bajtalon vytěsnil vedle branky. Fotbalisté Kosmonos do těchto chvil téměř nevystřelili na branku a hluboko před vlastní brankou čekali s čím vyrukuje soupeř. Hosté se osmělili až po půlhodině hry nepřesnou střelou. To na druhé straně Malík v dobré pozici zaváhal se zakončením. Ve 42. minutě mohli Kosmonoští z první vážnější šance udeřit, jenže Žižka v náběhu netrefil míč.

Hráči Kosořic krátce po změně stran navázali na první dějství. Dva metry před vápnem faulovaný Sabol se ujal i přímého kopu. Po míči se gólman natahoval marně, jenže střela mířila vedle. Ve 49. minutě se hostující Kameník dostal s míčem do výhodné střelecké pozice, ale Dufek domácí tým podržel a střelu dorážejícího Keszega zastavila obrana. Hra ve druhém poločase byla více vyrovnaná, úroveň zápasu však místy stěží dosahovala okresního přeboru. Gólu se diváci nedočkali ani po padesáti minutá hry, kdy nejprve tvrdě pálil nad kosořický Sedláček a záhy po pěkné akci na pravé straně vyrazil Sabolovu ránu brankář mimo své tyče. Z kosmonoských řad byli nejnebezpečnějšími muži Žižka a Keszeg. Střelu prvně jmenovaného Dufek vyrazil a dorážející Keszeg opět nezacílil přesně. Po zbytek utkání bojovala obě mužstva hlavně s přesností přihrávek. V posledních minutách byly šance k vidění na obou stranách, v dnešním střetnutí však nebylo střelcům souzeno.
  • Branky: ---
  • Rozhodčí: Zubková - Tobiška, Křenek
  • Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Adámek, Štecher - Malík, Batala, Tomášek, Sedláček - Zdražil (71. Macháč), Sabol
  • Kosmonosy: Bajtalon - Kraus, Martin Klepáč st., Polanka, Michalec - Svoboda, Žižka, Lukáš, Martin Klepáč ml. (71. Výda) - Keszeg, Kameník