Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Kosmonosy "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 1:3 (1:2)

Trenér Kosořic nebyl spokojen s výkony z předchozích zápasů a tak v duelu s vedoucími Kosmonosy došlo k řadě změn. Dosud neporažený lídr v poklidu kráčí do krajské soutěže.

Kosořickým se v úvodu několikrát podařilo soupeře zaskočit. Největší příležitost nezužitkoval hostující Pára. Po akci Sedláčka a přihrávajícího Fingerhuta netrefil míč z dobré pozice ideálně. Fotbalisté Kosmonos se do dobré střelecké pozice dostali v jedenácté minutě. Mašek vysunul na pravé straně Procházku, ale Kraus se mu včas vrhl pod nohy. O šest minut později domácí Fanta tak dlouho hledal spoluhráče, až nakonec přihrál Maškovi, který "bodlem" propálil kosořického gólmana. Jen hrstka diváků dala přednost okresnímu fotbalu před hokejem. Přítomní sledovali celkem pohledný fotbal. Nechyběly ani góly. Ve 28. minutě důrazný Sedlák obral soupeře o míč a přihrál doprava na nabíhajícího Řeháka, na jehož umístěnou střelu brankář nedosáhl - 1:1. V dalších minutách přibylo nepřesností v kombinaci. Ojedinělou šancí byla další rána domácí Maška a slabá hlavička osamoceného Brodského. Těsně před přestávkou dostali Kosořičtí výhodu přímého kopu a Macháč střelou k tyči dokonal obrat hostí - 1:2.

Hosté se začátkem druhého poločasu trochu polevili, jenže Kosmonoští si zajímavější střelecký pokus nepřipsali. Domácí se vzápětí dožadovali odmávání ofsajdu. Z této akce se střelecky prosadil Pára ranou podél brankáře a hosté vedli již o dvě branky. Ještě Fingerhut od postranní čáry přihrál před velké vápno Řehákovi a jeho střela z jedné orazítkovala tyč. To už kosmonoský trenér zareagoval trojím střídáním v krátkém sledu. Siřínek, Došlý a Karolj ještě více podpořili domácí v útočné fázi. Ještě po rohovém kopu kosořického Krause zahrozil Pára, poté už hráli převážně domácí. Kosořičtí pod tlakem chybovali v rozehrávce a domácí centrovali před Krause jeden míč za druhým. V největší šanci neuspěl Jarolím, kterého pohotově vychytal Kraus. Postupem času se chyb nevyvarovali ani hráči Kosmonos a hosté už dvoubrankové vedení udrželi.