Datum: 23. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Kosmonosy "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 1:2 (1:1)

Fotbalisté kosořického "A" týmu cestovali do Kosmonos s řadou absencí. Někteří hráči navíc nastoupili se sebezapřením. K týmu se připojil i Jiří Boháček, který se blýskl hattrickem v sobotním duelu "B" týmu.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří zahrozili střeleckými pokusy Sítaře a Berana, ale Kraus byl pozorný. První šance vyšla kosořickým na jedničku. Dlouhý míč Sedláčka prodloužil obránce přímo do běhu Malíka, který překonal Splídka přesným lobem a hosté vedli 1:0. Ve 12. minutě to byli opět hosté, kdo zahrozil před domácí brankou. Batala ale po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle. O chvíli později Sítař nacentroval z levé strany, míč doputoval ke Žďánskému, jeho střela však skončila těsně vedle Krausovy brány. Po půlhodině hry se opakovala situace ze začátku zápasu, kdy Batala po rohu hlavičkoval zblízka pouze do Splídka. Závěr poločasu patřil domácím. Střelu Fišera ještě Kraus zlikvidoval. Ve 38. minutě se však k centru Krále dostal Ždánský a střelou na zadní tyč srovnal skóre na 1:1 a uzavřel první poločas.

Nástup do druhé půle vyšel Kosořickým podle představ. Hosté důrazem získali míč, Grus přihrávkou do strany vyslal Jakubůva a ten obstřelem gólmana vrátil hostujícímu celku vedení - 1:2. Oba týmy si v následujících minutách vypracovaly po jedné šanci. Nejprve po centru Gruse hlavičkoval hostující Batala, ale Splídek míč vyrazil na roh. Na druhé straně po brejku zakončoval Salač, Kraus však s přehledem kryl. Vývoj na hřišti ovlivňovalo také velké vedro a hra se tak spíše odehrávala ve středu hřiště bez vyložených šancí. V závěru se ještě ukázali domácí, když si Beran narazil s Lexou a posledně jmenovaný střílel vedle. A když střelu Štěpánka odvrátila kosořická obrana v čele s výtečným Batalou, skončilo utkání vítězstvím hostí 1:2. Kosořičtí podali dobrý týmový výkon navíc podpořený třemi body.

• Branky: 38. Žďánský - 9. Malík, 51. Jakubův
  • Rozhodčí: Mucek - Novák, Žižka