TJ Sokol Kosořice "A" - SK Kosmonosy "A" 0:1 (0:0)

Kosmonosy v roli jednoznačného vládce okresního přeboru dorazily do kosořického areálu na zápas devátého kola. Lídr tabulky je také jediným týmem s jednociferným číslem ve statistice inkasovaných branek.

Od začátku utkání nebyl propastný bodový rozdíl v tabulce znát. Již v desáté minutě po souhře s Kučerou si domácí Fingerhut navedl míč více na střed a střelou na vzdálenější stranu orazítkoval tyč. Hráči Kosmonos odpověděli hned vzápětí nebezpečným centrem Šimáčka, Došlý ve skluzu na míč však nedosáhl. Hrála se vyrovnaná partie a akce se střídaly na obou stranách. Po Macháčově přímém kopu vrátil míč před branku Fingerhut a Niklfeld z dobré pozice přestřelil. Do stejného místa mířila i střela Strnada na druhé straně. Největší šanci promarnil ve 36. minutě kosmonoský Došlý, který šel sám na brankáře. Jeho kličku však pozorný Kraus vystihl a míč následně lapil do náruče. V závěru prvního poločasu nevyužili hosté další dobrou příležitost. Keszeg ve vápně přihrával před branku, jenže překvapený Michalec mířil nepřesně.

Boj o vstřelení první branky pokračoval i po změně stran. Ve 49. minutě zatáhl míč kosořický Malík, odcentroval na Fingerhuta, který našel nabíhajícího Macháče. Následnou střelu ale Vlk v brance vyrazil. V 58. minutě si kosmonoský Bažant naběhl na dlouhý míč, dostal se do vápna a Kraus v brance očekával přihrávku před branku. Toho si hostující záložník všiml a uklidil míč do odkryté branky - 0:1. Několikrát předvedl svou rychlost kosmonoský Strnad, jenže své akce nezakončil přesně. Domácí začali postupně v útočné fázi více chybovat. Hosté se útočili přímočaře, mnoho akcí však zastavil asistent rozhodčího zdviženým praporkem. Domácí ale museli více otevřít hru, pokud chtěli pomýšlet alespoň na vyrovnání. Ke slovu se dostávali hlavně hosté z brejků. Tvrdou střelu Došlého z bezprostřední blízkosti Kraus vyrazil. Kosořický gólman si poradil i s přečíslením soupeře. Strnad přihrál zcela volnému Polankovi, který ale nastřelil jen brankáře. V 86. minutě domácí vyřešili jednu akci úspěšněji než ty předešlé. Macháč hlavou prodloužil míč a zakončujícího Malíka srazil v pokutovém území obránce, hlavní rozhodčí však zákrok nechal bez povšimnutí. Ve zbylém čase kontrolovali hosté míč hlavně u rohového praporku.

• Branky: 58. Bažant
  • Rozhodčí: Grešo - Tvaroh, Mucek