SK Ledce - Sokol Kosořice "B" 2:2 (1:1)

K zápasu s Ledcemi se sešel kompletní kádr "B" mužstva a trenéři měli příjemný problém, jak poskládat základní jedenáctku. Nakonec se do sestavy ani na lavičku náhradníku nedostali Pavlíček, Boháček, Drahota a Kalina, kteří však celý zápas u pivečka neúnavně povzbuzovali své spoluhráče z tribuny.

V úvodu zápasu byla hned k vidění první branka. Po rozehrávce domácích se soupeř dostal k míči. Rychlý výpad Kosořic zakončený střelou s následnou tečí obránce skončil vedle branky. Na Vavrikův rohový kop si ve vápně počkal Havlíček, zavěsil se do vzduchu a hlavou mířil přesně. Domácí nesložili zbraně a začali dobývat soupeřovu branku s výborně chytajícím Beněm. Hráči kosořické rezervy v této časti zápasu pouze odkopávali míče, které útočníci nedokázali podržet na svých kopačkách. Po jednom z účtočných výpadů zahrávali Ledečtí rohový kop, na který obrana nedosáhla a domácí srovnali stav na 1:1. V dalších minutách se hrálo většinou ve středu hřiště a za zmínku stojí dvě akce. Ve 28. minutě zkoušel stěstí po Vítkově přihrávce Outěřický, ale brankáře jeho pokus lapil. Největší šance domácích přišla ve 35. minutě. Ledecký záložník poslal centr přesně na Blažka a proti jeho tvrdé střele vytáhl Beňo bravurní zákrok. Domácí záložník místo oslavy gólu padl na kolena s hlavou v dlaních.

Do druhého poločasu udělali kosořičtí trenéři dvě změny v sestavě. Místo Havlíčka a zraněného Outěřického nastoupili Hájek s Krucinou. Po změně stran se hrálo za stáleho, jemného deště a na hře to bylo znát. Nepřesností na obou stranách s postupem času přibývalo. Domácí chtěli strhnout vítězství na svou stranu a hosté vyčkávali. V 60. minutě domácí nakonec uspěli, když po špatné rozehrávce se míče zmocnil ledecký útočník a obstřelil vybíhajícího gólmana. Fotbalisté Kosořic se začali tlačit více do zakončení se snahou o rychlé vyrovnání. V 75. minutě se míč po ose Heřmanský, Vavrik, Krátký a Krucina, který odcentroval na Darmoše a ten pod padajícím brankářem vyrovnal na 2:2. O pět minut později vysunul Adámek Darmoše, jehož střelu tentokrát gólman kryl. Zbytek zápasu se pouze dohrával, Kosořičtí neprohráli další zápas a připsali si první remízu v celém soutěžním ročníku.

• Branky: Havlíček, Darmoš
  • Rozhodčí: Halbich