TJ Sokol Kosořice "A" - FK Dlouhá Lhota "B" 2:0 (1:0)

Závěrečné kolo podzimu okresního přeboru se téměř celé odehrálo v sobotu. V neděli ještě změřily síly týmy Kosořic a rezervy Dlouhé Lhoty. Hosté přicestovali posíleni několika hráči z "A" týmu, přesto na střídačku usedl pouze jediný náhradník.

V úvodních třech minutách hráči Dlouhé Lhoty nepůjčili soupeři míč. Další minuty však patřily domácím. Malík dlouhým pasem vyslal do běhu Fingerhuta, kterého až na poslední chvíli zastavil obránce odkopem míče. V sedmé minutě Štecher další kolmicí uvolnil Macháče, po jehož přihrávce střílel Sedlák, jenže Charvát hbitým zákrokem míč za svá záda nepustil. Kosořickým se dařilo zakončovat akce, to hosté často ztroskotali na chybné přihrávce už před vápnem. Charvátovy rukavice ještě vyprášil kosořický Macháč. Poté následovala hluchá pasáž s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Častěji u míče byli hráči Dlouhé Lhoty, ale brankáře Krause téměř neohrozili. Domácí začali lhotského gólmana opět ohrožovat až po půlhodině hry. Na konci pěkné akce stál Sedlák, přihrávkou našel Fingerhuta, který ale mířil nad. Ve 39. minutě už Kosořickým vyšlo vše na výbornou. Malík odcentroval, Sedlák z jedné poslal míč před branku a volný Pára střílel přesně do odkryté části branky - 1:0. Kosořický hráč pokračuje v úspěšné sérii, kdy Dlouhé Lhotě vstřelil branku už ve třetím vzájemném klání za sebou. Tentokrát svou troškou určitě pomohl i neúnavný fanoušek, který Petrovo jméno skandoval každou chvíli. Jednu z mála střel vyslali hosté až na konci první pětačtyřicetiminutovky. Po narážečce Kořínka však pálil Lochman nad branku.

Do druhého poločasu hosté poslali do hry Šolce. V první čtvrt hodině hry byli fotbalisté Dlouhé Lhoty přesnější v kombinaci, jenže to na pozornou defenzívu domácích nestačilo. To domácí předvedli další rychlou akci. Výkop Krause prodloužil Pára, následně i Sedlák, ale Macháč v zakončení neuspěl a orazítkoval břevno. Charvát měl dobře postavené tyče i o pět minut později. Po Malíkově úniku a přiťuknutí Páry opět pálil Macháč, jenže s přispěním brankáře skončil míč na břevnu. Další vyloženou šanci nezužitkoval po centru Páry ani Fingerhut, který nastřelil brankáře. Od 70. minuty hráči Dlouhé Lhoty dohrávali v oslabení. Po Macháčově přihrávce mohl jít sám na branku Fingerhut, ale Brodský mu svým zákrokem vystavil stopku. To samé ale udělal i pozorný rozhodčí Pažout hostujícímu hráči v podobě červené karty. Domácí v početní převaze podnikli několik brejků, jenže finální střela končila mimo tyče. Až v 82. minutě odehrál Adámek míč ve skluzu až na rozběhnutého Macháče, který tentokrát nekompromisní ranou prostřelil brankáře. Kosořické vítězství mohl v posledních minutách ještě pečetit střídající Sedláček. Ten chtěl při zakončení přehodit brankáře, ale místo toho poslal míč jen do jeho náruče.

• Branky: 39. Pára, 82. Macháč
  • Rozhodčí: P. Pažout - Stejskal, Hloucal