Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Luštěnice "B" - Sokol Kosořice "B" 1:2 (1:0)

V posledním kole Kosořičtí zajížděli do Luštěnic již v sobotu dopoledne s přáním zvítězit a atakovat druhou pozici v tabulce.

Hned zkraje zápasu se hostujícímu celku nedařila konstruktivní rozehrávka a přechod do útoku. Domácí měli míč na svých kopačkách a podnikali rychlé brejky před soupeřovu branku, ve které v dnešním utkání nahradil indisponovaného Beňu Drahota. Ten si se všemi střelami hráčů Luštěnic poradil, ale ve 14. minutě byl na tečovanou střelu domácího útočníka krátký. Po inkasované brance se hra Kosořických zlepšila a také držení míče se otočilo v jejich prospěch. Útoky hostí a následné střely však mířily mimo zařízení nebo je pochytal domácí gólman. Největší šance Kosořic se naskytla ve 30. minutě, kdy nabíhajícího Adámka nedovoleně srazil bránící hráč a rozhodčí Kožej odpískal pokutový kop. K míči se postavil Macháč, jenže jeho ránu brankář vyrazil. Do další šance se dostal hostující Outěřický po ideální přihrávce Vavrika ml. Střelu však zastavilo břevno luštěnické branky.

Druhý poločas začal tlakem hostí, ze kterého se po dvou neproměněných šancí ujala střela Macháče. Boháček důrazně napadal, vybojoval míč pro Macháče a ten střelou podél brankáře vyrovnal. Domácí borci se v těchto chvílích snažili, ale obranná čtveřice v čele s Heřmanským a výborně chytajícím Drahotou skvěle útoky eliminovala. Kosořičtí však chtěli strhnout vítězství na svou stranu, jenže své šance nedokázali proměnit. Střely končily mimo branku nebo chybnou finální přihrávkou. V 80. minutě se na rozhodčího Kožeje zlobili domácí hráči, trenéři i diváci kvůli údajnému hraní rukou v pokutovém území. Pět minut před koncem řádné hrací doby přišel zlomový okamžik zápasu. Hostující bijec Kolev odtáhl domácího obránce, čímž vytvořil prostor pro Bešíka, který bombou ze 30 metrů překonal luštěnického brankáře.

• Branky: Macháč, Bešík
  • Rozhodčí: Kožej
  • Diváků: 50
  • ŽK: 1:1