Sokol Kosořice "B" - Sokol Luštěnice "B"  5:1 (2:0)

Závěr podzimní části sezóny ve IV. třídě nabídl zajímavý duel. Střetli se sousedé jak ze zeměpisného hlediska, tak při pohledu na tabulku. Šestá rezerva Kosořic přivítala páté béčko Luštěnic.

Pro diváka nemohl mít zápas lepší zápletku, již v páté minutě přihrál domácí Kalina na roh vápna Darmošovi, který přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Akci jako přes kopírák předvedli Kosořičtí i o tři minuty později, tentokrát bez gólového efektu. A Darmoš do třetice mířil o chvíli později pouze doprostřed branky. Hosté se v úvodu neprezentovali špatně, jenže akce končily chybou na hranici vápna nebo soupeřova obrana míč odkopla do bezpečí. Fotbalisté Luštěnic většinu akcí rozehrávali přes Jandla, stejně jako ve čtrnácté minutě. Kudrák následně našel ve vápně Dvořáka, proti jehož střele se vytáhl brankář Beňo. Od patnácté minuty Kosořičtí zvýšili obrátky a z územní převahy začali produkovat šanci za šancí. Domácí Darmoš si mohl připsat i asistenci, jeho přihrávku před branku měl ale Boháček na dlouhou nohu a mířil tedy vedle. Ve 25. minutě již domácí uspěli, Krátkého kolmá přihrávka dorazila přesně k adresátovi a hbitý Jan Pavlíček zvýšil na 2:0. K další příležitosti přišel Darmoš jako slepý k houslím. Na hranici vápna promáchl luštěnický Pavel Pavlíček, ale domácí útočník tentokrát mířil do boční sítě. Hrálo se převážně na jednu bránu a ojedinělé brejky Luštěnic domácí obrana rychle zažehnala. Posední šance prvního poločasu nevyužil Jan Pavlíček ani na hranici ofsajdu stále číhající Darmoš.

Kosořičtí v úvodu druhého dějství začali dost vlažně a soupeř je potrestal po třech minutách hry. Jandl bez větších problémů prošel statickou obranou a snížil na rozdíl jediné branky. Po delší odmlce Krátký s Darmošem oprášili spolupráci, přízemní přihrávku obránci nezachytili a Darmoš prostřelil gólmana Hájka. Hráči Kosořic sice na začátku druhého poločasu hráli bez pohybu, postupem času však navázali na první pětačtyřicetiminutovku. V 61. minutě Darmoš pěknou přihrávkou na zadní tyči viděl střídajícího Havlíčka, po dvou minutách strávených na hřišti mu gólovou radost překazil rozhodčí kvůli faulu na protihráče. O pět minut později si nakonec domácí radost vychutnali, když Krátký na hranici vápna zasekl míč a následnou přihrávku zužitkoval s ledovým klidem opět Darmoš - 4:1. V závěrečné čtvrt hodině hry domácí polevili, jenže hosté toho v ofenzívě mnoho nepředvedli. Za zmínku stojí až centr Jandla na střídajícího Kopu, ten však míč netrefil ideálně. Poslední slovo měl ale kosořický Darmoš. Nejprve nevyužil dlouhého nákopu Heřmanského, při zakončení nastřelil pouze brankáře. V 88. minutě osamocený Darmoš už nezaváhal a střelou k tyči pečetil na konečných 5:1.

• Branky: 5., 59., 66. a 88. Darmoš, 25. Pavlíček - 48. Jandl
  • Rozhodčí: Paulus