Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Sokol Luštěnice  0:0

Před zimní přestávkou se Kosořičtí naposledy představili na domácí půdě. Loučení bylo o to pikantnější, jelikož v sousedském derby hostili Luštěnice.

Na začátku se o první střelecké pokusy postarali hosté, jednalo se spíše o propagační střely a Hrdlička tak na gólovou radost pomýšlet nemohl. Další minuty nabídly hru mezi vápny, s mnoha nepřesnými nákopy a téměř bez náznaku kombinace. První příležitost si domácí připsali až v devatenácté minutě. Na Sabolův přímý kop si nejvýše vyskočil Batala, jenže mířil hlavou nad. Do další standardní situace šel tentokrát neohroženě domácí Lener, brankář se ocitl mimo branku, ale Sabol trefil pouze hráče před sebou. I když se obraz hry nezměnil a diváci si museli kvůli překopávané ze strany na stranu připadat spíše jako na tenise, Kosořičtí se dokázali dostat díky standardním situacím a důrazu ve vápně do zakončení. Naopak hráči Luštěnic v těchto minutách prakticky nevystřelili na branku. Ve 41. minutě stojí za zmínku výlet kosořického Gruse a po jeho sražené ráně se kopal rohový kop. Ten opět dolétl k Batalovi, ale hlavička mířila znovu nepřesně. Poslední příležitost prvního poločasu měl na kopačkách hostující Pavlíček poté, co u brankové čáry zasekl míč Holčapek a nabídl ho svému spoluhráči na hranici vápna. Luštěnický stoper nejprve nastřelil hráče a zdařilý druhý pokus proletěl těsně nad břevnem.

Po změně stran se obě mužstva nadále uchylovala k nakopávaným míčům, v úvodu však byli hráči Luštěnic více aktivnější. Výrazněji ale Dufka neohrozili, naopak domácí mohli po hodině hry otevřít skóre. Po narážečce na pravé straně Malík odcentroval a osamocený Macháč hlavičkoval na vzdálenější tyč. Brankář byl bez šance, jenže za ním stojící obránce míč odkopl. V 74. minutě se pěknou akcí prezentoval kosořický Kiceluk, když si na hranici vápna posunul míč a slabší nohou o centimetry minul šibenici. Bezbrankovou remízu mohli domácí odmítnout v nastaveném čase, stejně jako minulý týden v Byšicích. Po rohovém kopu Sabola byla před brankou nepřehledná skrumáž a domácí se několikrát pokoušeli protlačit míč do sítě, marně.
  • Branky: ---
  • Rozhodčí: Kočárek - Kuka, Chrastina
  • Kosořice: Dufek - Grus, Batala, Bašus, Tomášek - Lener, Adámek, Sabol, Malík - Macháč (86. Sedláček), Kiceluk
  • Luštěnice: Řezáč - Fišera (68. Halík), Pavlíček, Hůlka, Archman - Drahota (55. Zuna), Kopa, Hrdlička, Jakubův - Holčapek, Janek