Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Luštěnice "B" - Sokol Kosořice "B" 2:2 (2:1)

Ve třetím kole zajížděli fotbalisté kosořické rezervy k prvnímu derby ve IV. třídě na hřiště sousedních Luštěnic s cílem potřetí v řadě bodovat.

Od prvních minut se hrálo především mezi oběma vápny a hra byla neurovnaná z obou stran. Do první lepší střelecké pozice se dostal Darmoš po uvolnění Havlíčkem, leč mířil mimo tři tyče. Hosté se před branku soupeře dostávali častěji, ale pokusy Pavlíčka, Bešíka i Lenera skončily mimo branku nebo v rukavicích domácího gólmana Hájka. Ve dvacáté minutě se již měnilo skóre. Odraženého míče se na polovině hřiště zmocnil luštěnický obránce, prošel přes polovinu hřiště a nedal Dufkovi v brance šanci. O pět minut později přihrával kosořický Darmoš před branku nabíhajícímu Krátkému, jehož dorážce chyběly milimetry k vyrovnání. Hosté dobývali soupeřovu branku, jenže k lepšímu zakončení chyběla lepší finální přihrávka. Fotbalisté Kosořic se dočkali ve 35. minutě, kdy Vítek poslal míč před branku a domácí gólman pouštěl míč mimo hřiště. Darmoš ve skluzu obral brankáře o míč a do prázdné branky vyrovnal. Už se schylovalo ke konci prvního poločasu, když domácí udeřili. Míč se po autovém vhazování dostal k domácímu útočníkovi a ten pod padajícím Dufkem vrátil Luštěnicím vedení.

Do druhého poločasu vyslal kosořický trenér postupně Hájka, Krucinu a Vavrika. Hosté se nechtěli smířit s porážkou a snažili se alespoň o vyrovnání. Do otevřené obrany hostí podnikal soupeř rychlé brejky, které však obrana v čele s Drahotou dokázala eliminovat. Běžela 60. minuta a Krátký měl na kopačkách vyrovnání. Po souhře Pavlíčka s Havlíčkem trefil druhý jmenovaný technickou střelou břevno a odražený míč nasměroval Krátký vedle. V 70. minutě neuspěl ani hostující Darmoš z trestného kopu. Čtvrt hodiny před koncem mohli hráči Luštěnic rozhodnout o vítězi utkání. Osamoceného útočníka však dvakrát výborně vychytal Dufek. V 80. minutě Kosořičtí potrestali nevyužité šance Luštěnic. Hájek poslal míč přes Pavlíčka na Krátkého, jehož přesný centr přetavil Krucina ve vyrovnávací branku. V závěru měli hosté ještě výhodu přímého kopu, Krucina tentokrát neuspěl. Hosté odvedli bojovný výkon a ani ve třetím kole nepoznali hořkost porážky.

• Branky: Darmoš, Krucina
  • Rozhodčí: Halbich (delegát Houška)
  • Diváků: 50
  • ŽK: 0:2