FC Mělník - Sokol Kosořice  1:2 (1:2)

Již sedm bodů ztráceli fotbalisté Kosořic na jedenáctou pozici v tabulce. Svěřenci trenéra Nemetze s touhou konečně na jaře zvítězit přicestovali do Mělníka i s uzdraveným Kicelukem na lavici náhradníků.

Hráči Mělníka hýřili v úvodu utkání pohybem a již v deváté minutě nebezpečně střílel Žaba. Vzápětí to Mělničtí zkoušeli také dlouhými nákopy, na menším hřišti byli hned u velkého vápna, další šance se ale neurodily. Také hosté se postupně začali dostávat do hry, jenže finální přihrávce většinou scházela větší přesnost. To ale neplatilo v šestnácté minutě, kdy Zdražil poslal do běhu Sabola. Jeho přihrávku před gólmana dokázal nabíhající Zdražil pouze lehce tečovat, ale na zadní tyči číhající Grus poslal kosořické mužstvo do vedení. Hráči Mělníka byli v dalších minutách častěji v držení míče a hrozili především ze standardních situací. Stejně jako ve 22. minutě po signálu Žaby se rozběhl Miřatský, avšak mířil nepřesně. Miřatský se postavil k dalšímu přímému kopu o čtyři minuty později. Střela přes zeď mířila k tyči, ale Dufek vynikajícím zákrokem držel čisté konto i nadále. Po půlhodině hry hlavní rozhodčí nařídil přísný pokutový kop po kontaktu dvou hráčů. Nevole hostujících hráčů a příznivců na tom už nic nezměnila. Ránu Žaby k tyči Dufek vystihl, jenže rozhodčí nechal exekuci opakovat pro včasné vyběhnutí hráčů z vápna. Při druhém pokusu se již mělnický záložník nemýlil - 1:1. Křivda kosořického mužstva měla krátkého trvání, neboť o deset minut později dokonale vymazali mělnickou obranu. Po Tomáškově centru lapil domácí brankář hlavičku Bataly, následně i pokus Sabola a do třetice také dorážku Zdražila. Neproměněné šance v předešlých duelech už kosořické mužstvo kolikrát mrzely. Hosté nakonec své předešlé zaváhání napravili hned vzápětí. Ve 43. minutě v pravý okamžik posunul Grus na volného Sabola, který po menším váhání parádně vystřelil slabší nohou a Manžel v brance byl bezmocný - 1:2. První poločas ukončil zkrat mělnického hráče. Kapitán Zejda, nejspíše frustrovaný stavem zápasu, v přerušené hře šlápl na ležícího protihráče. Pro Batalu s nateklým kolenem tak utkání předčasně skončilo, pro Zejdu však nikoli.

Kosořičtí s odhodláním dovést utkání do vítězného konce, začali ze zabezpečené obrany. Mělničtí z úvodního náporu nic kloudného nevymysleli. Naopak hosté z brejku střídajícího Brejchy a Gruse pořádně soupeře vystrašili. Obraz hry se ve druhém poločase již nezměnil. Kosořičtí se už nikam nehrnuli a čekali na možnost rychlého výpadu. Snaha domácích o vyrovnání narážela na obětavě hrající hráče soupeře. V 75. minutě mohli hosté své vítězství pojistit třetí brankou, jenže nahrávka Gruse na Zdražila mířila do ofsajdové pozice a branka tudíž neplatila. Vážnější šance na vyrovnání, stojící za zmínku, se zrodila až v samém závěru zápasu. Rána ze střední vzdálenosti jen o kousek minula branku. V posledních minutách už Kosořičtí další rušnou chvilku nepřipustili a za svůj obětavý výkon byli po zásluze odměněni třemi body.
  • Branky: 30. Žaba (pen.) - 16. Grus, 43. Sabol
  • Rozhodčí: Žaloudek - Baroch, Kratochvíl