Mnichovohradišťský SK "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 0:1 (0:1)

V podzimní části sezóny se fotbalisté rezervy Mnichova Hradiště a Benátek postarali o nejvyšší porážku Kosořic v této sezóně. Kosořičtí v minulém kole jednu porážku soupeři oplatili a nyní cestovali do Mnichova Hradiště.

Zápas neodstartovala žádná rychlá akce, ale nucené střídání na kosořické straně. Ve třetí minutě musel odstoupit Grus a na jeho post přišel Řehák. Tato výměna byla pro vývoj utkání hodně významná. Kosořičtí začali venku aktivněji. Po Havlíkově malé domů nepřesně rozehrál gólman Kroupa, jenže Fingerhut mířil do brankáře a Malík z úhlu přestřelil. Hráči Mnichova Hradiště odpověděli rychlou akcí, centr Čermáka zavčasu odvrátil hostující Sedlák. Obě mužstva se nevyvarovala chyb ve finální fázi. Až do 21. minuty. Poté kosořický Řehák odcentroval na Malíka, ten v obtížné situaci přihrál z pravé strany do vápna a opět Řehák uklidil míč pod břevno - 0:1. Nadále však Kosořičtí kolem šestnáctky soupeře často chybovali. Domácím se dařilo častěji zakončovat. Hbití mladíci, jako například Šrytr na levé straně, ale nemířili do této chvíle přesně. Více vzruchu přinesly až závěrečné minuty prvního poločasu. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval nepřesně hradišťský Čečelský. Na druhé straně po protestech domácích neuznal rozhodčí branku po standardní situaci Krause.

Již po třech minutách hry ve druhém dějství mohlo být vyrovnáno. Přímý kop Kraus vyrazil, ale Čečelský nedokázal ve skrumáži poslat míč do sítě. Fotbalisté Hradiště se nadechovali k tlaku a kolem vápna se jim dostávalo celkem dost místa. Většinu akcí však kosořická defenzíva stihla zažehnat. Výjimkou byla nepřesná střela Čečelského z 54. minuty. Hned vzápětí se marně natahoval Batala po míči z kopaček Krause. S přibývajícím časem se domácí více tlačili směrem dopředu. Poslední šanci na vyrovnání domácí nevyužili v 74. minutě. Po rohovém kopu pálil hradišťský hráč pouze doprostřed branky, kde včas zaúřadoval brankář Kraus. O deset minut později nezužitkovali svou příležitost ani hosté. Po Fingerhutově přihrávce se uvolnil Malík, jeho ránu k tyči však Kroupa vytěsnil.

• Branky: 21. Řehák
  • Rozhodčí: J. Pažout - Svoboda, Kamenický