Datum: 20. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "A" - Mnichovohradišťský SK "B" 1:3 (1:1)

Pět hráčů ze základní sestavy chybělo kosořickému týmu oproti minulému kolu. Jeden z aspirantů na postup do krajské soutěže - rezerva Mnichova Hradiště však v minulém kole prohrála a návrat na vítěznou vlnu jistě chtěla navázat v nejbližším utkání v Kosořicích.

Duel i na podmáčeném terénu nabídl od prvních vteřin zajímavou podívanou. Centr kosořického Malíka zakončoval nepřesně Jakubův. Ani hosté se nenechali zahanbit a akci Najmana zakončoval technickou střelou Vegricht. Pěkný pokus k tyči však vytáhl Dufek mimo branku. Hra měla rychlý spád a tak o šance nebylo nouze. Domácí Grus patou našel nabíhajícího Malíka, ale hradišťský gólman se činil a ránu vyrazil. Po následném rohovém kopu se míč od Páry vrátil k Malíkovi, ten obešel obránce a předložil míč znovu Párovi. Pro něj už nebyl problém zblízka prostřelit bezmocného Kroupu. Vedení si ale Kosořičtí příliš dlouho neužili. Ve 13. minutě ještě střelu Matouše zastavila tyč. O dvě minuty později však napřáhl z 25 metrů Prokorát a výstavní střelou by mohl kandidovat na gól měsíce - 1:1. Také domácí se po inkasované brance vytasili s rychlou reakcí. Dva pokusy Valdmana brankou ale neskončily, i když pozice to byly více než dobré. Ofenzivní přehlídka pokračovala i v dalších minutách. Kosořický Dufek kryl pěknou střelu Kučery, na druhé straně musel Kroupa vytáhnout tečovanou ránu Martina Adámka. Dvě velké šance měli před koncem poločasu měli hosté. Po otočce v pokutovém území dobře pálil Najman, ale Dufek opět podržel svůj tým. Následně tentýž hráč z obdobné pozice přihrával před branku, Vegricht však netrefil míč ideálně. V posledních vteřinách byl v pokutovém území faulován Martin Adámek a domácí měli příležitost opět jít do vedení. Ránu Páry však gólman vyrazil a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhého poločasu nastoupili v lepším rozpoložení fotbalisté Mnichova Hradiště. Z úvodní desetiminutovky ale stojí za zmínku jen střely Kučery a Vegrichta. Paradoxně si však větší šanci připsali Kosořičtí. Akce od Kumbery a Malíka skončila u osamoceného Gruse, kterému nevyšlo zakončení podle představ. V 60. minutě fotbalisté Hradiště rozehráli přímý kop, kdy míč proletěl až na zadní tyč, kde se nejlépe zorientoval Ajchler - 1:2. Na druhé straně se domácí pokusili o rychlou odpověď. Rohový kop Gruse však nasměroval Štecher mimo branku. Hráči Kosořic ve snaze minimálně vyrovnat začali hrát více na riziko. Domácí sice začali směřovat míče stále častěji do pokutového území, ale výrazněji zahrozil jen Batala. Hosté se příliš chyb nedopouštěli a naopak se jim několikrát podařilo přečíslit soupeřovu obranu. V 84. minutě přidal pojistku Vegricht v podobě třetí branky. Hosté mohli skóre ještě navýšit, Dufek se Štecherem však celou akci zažehnali.

• Branky: 10. Pára - 15. Prokorát, 60. Ajchler, 84. Vegricht
  • Rozhodčí: Šebela - Chládek, Černý