FC Mukařov - TJ Sokol Kosořice "B" 5:0 (2:0)

S o poznání prořídlejším kádrem, ale za to lepším přístupem odehráli hráči kosořické rezervy další zápas na venkovním hřišti. Stejně jako v minulém kole se první vážnější šance ujal hostující Zítka. Následovalo několik slibných akcí soupeře. Nakonec domácí v prvním poločase vedli 2:0, kdy Kosořičtí neuhlídali standartní situace. Řadu šancí také pochytal kosořický Vítek. Ani on však nedokázal zabránit třem brankám ve druhém poločase. V závěru už hosté hru více otevřeli a příležitostí soupeře tak ještě více přibylo. Kosořičtí ani ve druhém jarním utkání neskórovali, i když Zítka si opět dokázal najít vhodný prostor před brankou. Když se mu podařilo přehodit brankáře, tak míč před brankovou čárou odkopl obránce.

Článek soupeře: Ve druhém jarním zápase (prvním hraném doma) jsme přehráli hostující tým s výrazným skóre. Vytvořili jsme si mnohem víc šancí, nastřelili tři tyče, a hodně dalšch střel pokryl hostující brankář. V našem týmu opět vnesl do obrany klid jistým výkonem gólman Bíbrlík. Dobrá byla i obranná hra našeho týmu, vedená Krejzou.
Začátek utkání přinesl střídavé útoky na obou stranách. Hosté si hned vybojovali rohový kop bez zakončení. My jsme odpověděli střelou Lochmana vedle a v zápětí jeho selhání ve vyložené šanci, kdy minul dobře nacentrovaný míč. Hosté pak měli loženou šanci a dobrá hlavička skončila těsně vedle naší branky. V polovině poločasu využil Lochman dobrou přihrávku Novotného a zblízka prostřelil gólmana hostí. Nadále hosté hrozili rychlými protiútoky. Naše další gólová šance přišla po rohovém kopu, který využil nabíhající Zubrík a zvýšil naše vedení. Největší příležitost hostí zmařil Krejza, který vykopl míč směřující do naší prázdné branky. Střela Lochmana z vápna trefila spojnici tyče a břevna. Na konci poločasu měl dvě velké příležitosti Kuntoš, který nejprve nastřelil z pravé strany tyč a v další akci zlikvidoval jeho střelu brankář.
Druhý poločas začal útokem, který skončil střelou Lochmana a vyraženým míčem na roh. Dále se hra převážně odehrávala na polovině hřiště s více pokusy útoků od hostí na naši branku. Naše obrana však odolávala a s jistotou odvracela všechny nebezpečné pokusy. Ke konci zápasu jsme předvedli několik pěkných útočných akcí. Vedení jsme potvrdili brankou Zubríka po přihrávce Lochmana. Kuntoš z půli hřišté obešel celou obranu a po kličce na gólmana nastřelil tyč. O podobné sólo se pokusil Zubrík, ale poslední klička na brankáře nevyšla. Zápas skončil dvěma brankami , nejprve Krejza dvě minuty před koncem skóroval hlavou a za minutu vstřelil gól Lochman. Obě branky padly po pěkných přihrávkách Kaisera.

• Branky: 22. a 89. Lochman, 34. a 72. Zubrík, 88. Krejza
  • Rozhodčí: Řehořek