FC Mukařov - Sokol Kosořice "B"  4:7 (1:1)

V prvním kole IV. třídy zajížděli hráči "B" mužstva na hřiště Mukařova. Souboj s loňským účastníkem III. třídy nabídl gólovou přestřelku.

Kosořičtí nastoupili k zápasu pouze s jedenácti hráči, přesto mohli jít již v páté minutě do vedení. Krátkého pokus však mířil mimo branku. Skóre se poprvé měnilo v jedenácté minutě. Domácí Šmíd se uvolnil v pokutovém území a nedal Dufkovi sebemenší šanci. Během deseti minut měli hráči Mukařova další dvě velké šance, ale míč k jejich smůle skončil mimo. Na druhé straně zahrával Krátký rohový kop, jenže jak Bešík tak Boháček nedokázali dopravit míč za brankovou čáru. Hosté zlepšili hru a začali dělat soupeři velké problémy. Ve 27. minutě se po skrumáži před brankou domácích odrazil míč za hranici velkého vápna a Skokan povedenou střelou oslavil premiérovou branku v kosořickém dresu. Za nerozhodného stavu se šlo také do kabin.

Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase. V 50. minutě se po faulu na Bešíka postavil k trestnému kopu Darmoš a přízemní střelou k tyči poslal poprvé Kosořice do vedení. Hosté o chvíli později dokonce soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Souhru Boháčka s Darmošem využil Krátký, jenž své sólo zakončil alá Poborský - 1:3. Mukařov poté provedl dvojí střídání a novic Maděra zkorigoval na rozdíl jediné branky. Domácí otevřeli hru, čehož Kosořičtí s radostí využili. Darmoš po Vavrikově autovém vhazování přihrál na malé vápno Krátkému, který opět navýšil vedení hostí. Domácí nechtěli prohrát a neustále se tlačili před kosořickou branku. Několik šancí však pochytal skvěle chytající Dufek. V 72. minutě Mukařovští nakonec snížili zásluhou Šmída. Domácí ještě slavili vstřelenou branku, když se skóre měnilo znovu. Boháček vyslal ihned po rozehrávce dlouhý míč, který stíhal Krátký. K údivu všech míč domácího brankáře přeskočil a hostující útočník zaregistroval už svou třetí branku v zápase. Hráči Kosořic byli při chuti a o další dvě minuty to bylo již 3:6. Míč se od Boháčka a Skokana dostal k Darmošovi, který křížnou střelou mířil přesně. Hráči Mukařova vykřesali deset minut před koncem jiskřičku naděje, kdy se mezi tříbrankové střelce tohoto zápasu zapsal Šmíd. Pozadu však nechtěl zůstat ani kanonýr Darmoš. Ten svůj hattrick dovršil v 85. minutě po výkopu Dufka a po úspěšném úniku pečetil na konečných 4:7.

• Branky: 11., 72. a 81. Šmíd, 62. Maděra - 50., 75. a 85. Darmoš, 60., 67. a 73. Krátký, 27. Skokan
  • Rozhodčí: Žižka