Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Dolnobousovský SK - TJ Řepín  4:2 (0:0)

Oba dnešní aktéři zažívají odlišná období. Zatímco hráči Řepína se nacházejí uprostřed tabulky, domácí zatím bojují o postup do klidnějších vod.

Rozdílný bodový stav nebyl v úvodu utkání patrný a hráči Bousova již v šesté minutě zahrozili z kopačky Krejčího. Střelu gólman vyrazil a po následném souboji zahrál obránce rukou, píšťalka Průchy však zůstala němá. Další příležitost obstaral domácí Kubeček, i když mu značně pomohl hostující obránce, který centr nasměroval těsně vedle své branky. Papírový favorit si první nebezpečné situace vytvořil ve 24. minutě po akci Štrupla, na jehož přihrávku před branku se marně natahoval Dvořák. O pár minut později si Štrupl seběhl na přední tyč a hlavou tečovaný míč skončil vedle. Dosavadní největší příležitost zápasu měli domácí. Obránce neodhadl let míče, ale Šolc před brankářem zamířil vedle. Diváci viděli vyrovnanou první půli, kdy hlavní sudí až moc kouskoval hru.

Druhý poločas byl diametrálně odlišný, hlavně brankáři si nemohli na nedostatek práce stěžovat. Řepínský Peřestý lovil míč se sítě již po dvou minutách hry. Už se zdálo, že Šolc prováhal nejlepší okamžik ke střelbě. Po zaseknutí míče však pěknou střelou k tyči poslal Dolnobousovský SK do vedení. Domácí poté přenechali iniciativu soupeři, který zahrozil Dvořákem. Na jeho hlavičkový pokus Buriánek nedosáhl, ale na brankové čáře stojící Budinský míč odehrál. Vyrovnání se hráči Řepína dočkali v 57. minutě, kdy napřáhl Dvořák a s pomocí teče obránce rozvlnil síť. S bousovskými hráči to vypadalo ještě hůře o deset minut později. Obrana přistoupila k Štruplovi až příliš laxně a Dvořák s nabídkou na zlatém podnose nepohrdl. Domácím zbývalo na vyrovnání ještě dostatek času, ale hráčům Bousova stačily pouhé čtyři minuty. S dobře zahraným rohovým kopem měl gólman problémy a v následném závaru viděl hlavní rozhodčí faul. K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán Budinský a tvrdou ranou pod břevno nedal Peřestýmu šanci. Vyrovnávací branka hostující obranu trochu vyvedla z míry a domácí šli opět do vedení. Nepřesná přihrávka propadla mezi beky a Šolc v tváří tvář brankáři opět nezaváhal. Domácí poté pozorně bránili a soupeře do žádné šance už nepustili. Naopak hráči Bousova mohli své vedení ještě zvýšit, nekrytý Jakubec však mířil nepřesně. Pojistku v podobě čtvrté branky vystavili domácí v 88. minutě po učebnicové akci, kdy včasnou Kubečkovu přihrávku poslal Matěj Kynčl volnému Vinickému a tomu stačilo pouze trefit odkrytou branku. V nastaveném čase ještě nevyužil vyloženou šanci Matěj Kynčl..

• Branky: 47. a 75. Šolc, 71. Budinský (pen.), 88. Vinický - 57. a 67. Dvořák
  • Rozhodčí: Průcha - Cílek, Štefan
  • ŽK: 1:2