Sokol Kosořice - Sokol Pěčice  0:3 (0:1)

Fotbalisté Pěčic se mohli po zaváhání Rejšic opět vrátit na trůn skupiny "B" v I.B třídě. Na derby zajížděli na půdu do nedalekých Kosořic a to dost netradičním způsobem. Zatímco se domácí již rozcvičovali na hřišti, hosté za neustálého cinkáni na zvonky dorazili již v dresech na kolech.

Dobrá nálada a pohoda pěčickému mužstvu v úvodu zápasu spíše uškodila. Hned v první minutě sice zahrozil hostující Volf, když v těžké pozici neudržel Dufek míč, ale další minuty patřili domácím. Kosořičtí půjčovali soupeři míč jen sporadicky. Po několika náznacích vyslal Štecher kolmicí do běhu Malíka, který však promeškal vhodný okamžik na zakončení. Svěřencům trenéra Nemetze chybí i trocha štěstí. V desáté minutě po rohovém kopu se k odraženému míči postavil Zdražil a jeho pumelici zastavilo břevno. Úvodní tlak Kosořickým branku nepřinesl a hra se začala pomalu vyrovnávat. V dalších minutách byli brankáři téměř bez práce a hosté doposud zůstávali dost za očekáváním. Až ve 36. minutě si na rohový kop nejvýše vyskočil Lakatoš a hlavou otevřel skóre. I když se domácí snažili o rychlé vyrovnání, do kabin šli spokojenější hosté.

Fotbalisté Kosořic začali ve druhém poločasu nadějně. Grusova kolmá přihrávka mezi obránce našla nabíhajícího Adámka, který však míč podél vybíhajícího Pokorného nepropasíroval. Optimismus vydržel domácím ještě sedm minut, než pěčický Lakatoš odcentroval a Maška ve snaze zabránit přihrávce na nabíhající hráče, nasměroval míč do protipohybu brankáře - 0:2. Kosořickými hráči nastalá situace dost zamávala, přesto další šance patřila jim. Tomášek prošel po pravé a následný centr odehrál pěčický hráč za branku. U míče po rohovém kopu byl první hlavičkující Batala, ale gólman reflexivně zakročil. Poslední šanci na zdramatizování duelu definitivně pohřbil hostující Hubač, po jehož ráně za vápnem se brankář natahoval marně. Ve vyrovnání za tohoto stavu věřil asi málokdo, ale Kosořičtí i za tohoto stavu bojovali až do konce. Tři branky v síti se však podepsaly na řešení situací ve finální fázi. Hosté se snadno dostávali do otevřené obrany, jenže stav utkání už se nezměnil ani po stoprocentní šanci Volfa.
  • Branky: 36. Lakatoš, 56. vlastní Maška, 77. Hubač
  • Rozhodčí: Soběslav - Zdeněk, Kosina